"V Roudníkách je namrzlé úplně všechno," hlásil Deníku místní občan Jan Galáš. O něco lepší je situace v Ústí nad Labem. "V centru je sucho, ale nahoře v Doběticích je prý taky ledovka, říkal kolega," uvedla Světla Čermáková z Ústí.

PÁDY V PROBOŠTOVĚ

Nehodu už řešila policie na Mostecku. Námraza je také na chodnících. "Cestou do práce jsem dvakrát na chodníku upadl," řekl Vítězsalv Fíla z Proboštova na Teplicku. Tam způsobuje ledovka opravdu řadu potíží. "Taky jsem upadla a před školkou, kam jsem vedla dcerku, to bylo jako na kluzišti," dodala Alexandra Kurapova z Proboštova. Podobná situace je podle sdělení Kláry Maulis-Volkové i v Krupce.

Problémy jsou i přímo v Teplicích. "Hlavně zámková dlažba přímo jezdí," usmál se Petr Weigend z Teplic.

Teploty kolem nuly a mrholení způsobily vznik tenké vrstvy ledu na mnoha místech. Sypače vyjely do terénu ještě za tmy, přesto silničáři varují před námrazou, která se může držet na mostech. Místy jsou také mlhy.

Ústecká pobočka Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) předpovídá na dnešek oteplení. Mrholit bude ještě na horách. Teploty mohou přes den stoupnout až k devíti stupňům Celsia.