„Během středečního odpoledne očekáváme od jihozápadu sněžení, které bude postupně přecházet do mrznoucího deště, v regionech na západě a severu území přejdou srážky v mrznoucí až během večerních hodin. Předpokládané srážkové úhrny se budou pohybovat nejčastěji mezi 2 až 5 mm, na většině území se tak bude vytvářet silná ledovka,“ informovali ve středu odpoledne meteorologové a dodali: „V horských a podhorských regionech na severu území dosáhnou celkové úhrny 7 až 15 mm a hrozí tvorba velmi silné ledovky.“

V Ústí bourala odtahovka s minivanem.
OBRAZEM: V Ústí bourala odtahovka s minivanem, nehodu řešili policisté

Výstraha ČHMÚ upozorňuje na vysokou pravděpodobnost vzniku silné ledovky. Platí od středečních 18.00 do večerních hodin ve čtvrtek 18. ledna. "Během čtvrtka přejde od severozápadu studená fronta, za kterou k nám začne proudit studený vzduch. I když bude tedy ráno na mnoha místech deštivé, během dne přejde déšť ve sněžení. Zároveň se začne od severozápadu ochlazovat a na mokrých površích se postupně vytvoří náledí. I dnes odpoledne a večer proto bude nutná opatrnost jak na silnicích, tak na chodnících," upřesnil ve čtvrtek ráno ČHMÚ. 

Budova Schichtovy fabriky na Střekově.
Schichtovka je kulturní památkou. Další bourání chátrající budovy dostalo stopku

Se zimní počasím se ve středu odpoledne a večer potýkali řidiči napříč Ústeckem. Neprůjezdná byla po nehodě dvou aut silnice ve směru na Malečov na Ústecku. „Jedno z aut mělo letní gumy,“ řekla mluvčí policie Miroslava Glogovská. Kolony se tvořily například na Střekově, Severní Terase nebo směrem na Chuderov a Žežice. Nehody byly ve všech okresech, obešly se bez zranění. Většinou šlo o menší kolize, někteří řidiči dostali smyk. Kvůli nehodě kamionu stála ve středu večer i dálnice D8 z Ústí do Lovosic, provoz tam byl po nějaké době zcela obnoven.