Zapsaný spolek Veselá Brná chce, aby život v jeho obci byl zajímavý i pestrý. Proto 3. června oslaví 960 let Brné, nejstarší vinařské obce regionu. Na sobotu chystá pestrý den s indiány, oslavu 175 let od narození legendárního Karla Maye, který v Brné žil v hotelu Srdíčko.

ZAČNOU POCHODEM INDIÁNŮ

„Vše začne pochod indiánů. Potěší nás, když si na ně zahrají i Ústečané a další návštěvníci. Pro naši generaci indiánská literatura dost znamenala," říká Zdeněk Kymlička, šéf Veselé Brné. Obec ožije souboji Apačů vedených náčelníkem Vinnetouem s gangstery.

O co jde?V každém regionu čtenáři volí ze tří veřejně prospěšných projektů ten, který získá nejvyšší příspěvek. Na realizaci projektu s největším počtem hlasů přispěje Globus částkou 130 000 Kč, 2. místo získá 80 000 Kč a 3. místo 50 000 Kč. Vybranému projektu můžete udělit jeden hlas denně na www.globus.cz až do 31. 5. Vytvářejte s námi Lepší svět! Děkujeme!

„V Brné žije má dcera, často ji navštěvuji. Před časem jsem nadšeně zjistila, že v Brné to víc žije kulturním životem. Lidé se víc sdružují a přátelí i díky Veselé Brné. Masopust přiláká stovky lidí, mnohé v maskách. Na posvícení tu soutěží o nejlepší posvícenský koláč," říká Zdena Fröhlichová.

Pečují tu o kapličku, udržují kontakty s významnými občany, třeba generálem Klemešem.

„Nápad oslavit výročí obce i Maye je skvělý, těším se. Věřím, že bude Brná plná indiánů i kovbojů, že tomu podpora projektu firmou Globus pomůže," říká Fröhlichová.

MÍSTNÍ TVOŘÍ PARTU

Rodákem z Brné je třeba známý boxer Svatopluk Žáček.

„Mám tu chatu, trávím zde dost času. Jsem rád za spolek Veselá Brná, díky němu naše obec není jen soubor domků, kde se lidé ani neznají. Místní tu tvoří partu. Proto podporuji nový projekt, je to skvělá myšlenka, jak oslavit výročí obce i jubileum světového autora dobrodružných románů. Dávám projektu hlas a vím, že finance, které získá, podpoří patriotismus k Brné a k městu Ústí," dodal Svatopluk Žáček.

Svatováclavská slavnost v Bílce.
Lepší svět: Bílka ožije Svatováclavskou slavností