Let vrtulníkem. To je přání Anny Ippoldtové z Domova pro seniory ve Velkém Březně. Má velkou šanci, že se to podaří díky sbírce pořádané v rámci projektu Plníme přání seniorů. Let helikoptérou do Prahy stojí 11,3 tisíce korun, vybráno už je 7 tisíc.

Zážitek z Ruska

„Už jsem to zažila v Rusku, v roce 1984. Byla jsem tam na podnikové rekreaci a moc se mi to líbilo. Tehdy ho pro mne a další čtyři rekreanty Rusové vypravili na výlet," vzpomíná se smíchem seniorka.

Na let se už moc těší. Nemá z něj vůbec strach. „Špatně mi nebývá a co by se mohlo stát? Ublížit si můžu i tady doma, no ne? přinejhorším mi nasadí padák a poletím ještě padákem," myslí si Anna.

Pro svou odvahu si získala obdiv personálu domova i spolubydlících. „Já ji moc obdivuji, že je v tomto věku tak odvážná a zkouší nové věci. Letěla bych taky, už jsem to také zažila a bylo to fajn," říká třeba Zdeňka Medunová, zdejší zdravotní sestra.

Přispěli příbuzní

Ostatně, pokud se podaří shromáždit potřebnou částku, jedna ze zdravotních sester ji bude během letu doprovázet. Anna Ippoldtová totiž kvůli vozíku potřebuje asistenci.

„Hodně mi přispěli příbuzní. V Praze bych chtěla vidět památky, zastavit se v restauraci na príma oběd a tak dále," spřádá plány.

Šanci má velkou, společnost, která za projektem stojí, totiž každou zaslanou částku zdvojnásobí. „Držíme palce," dodává sestra Medunová.