Pivovarské slavnosti pod patronací Březňáku. To je každoroční stálice na mapě všech hudbymilovných pivařů. Konají se v sobotu 9. června od 11.30 do 22.00 hodin a kromě hudebních hvězd nabídnou i nadupaný doprovodný program.

„Návštěvníci si mohou zasoutěžit a vyhrát spousty zajímavých cen od partnera Pivovaru Březňák a pořadatelů festivalu,“ slíbil spolupořadatel slavností Lubomír Machoň z agentury Dream PRO.

Je strategií pořadatelů, že hvězdný Tomáš Klus nevystoupí ve finále programu, ale přiláká publikum už odpoledne. Klus už letos stihl tolik, že by mnozí mohli závidět. Užil si působivý koncert s Moravskou filharmonií Olomouc, jel klubové turné během jara a ani na sever Čech nezapomněl. Nové CD však Tomáš teprve dokončuje. Teď si už jen přát, aby nabídl nějaký čerstvý song i svým natěšeným fanynkám.

"Hudebních hvězd máme více. Kromě Tomáše Kluse také Petera Nagyho a skupinu Indigo nebo Arakain. Těším se i na kapelu Děda Mládek Illegal Band, která to umí neskutečně rozjet, zvědav jsem i na Cirkus Problém. Loni v létě, kdy jsme začali s výběrem interpretů, jsme se snažili volit ty, kteří v Ústí na pivovarských i v okolí delší čas nebyli. Zároveň jsme se snažili program postavit tak, aby oslovil co největší skupinu návštěvníků," uvedl Machoň. 

Ústecká zoo připravila na téma současné kampaně EAZA, která je zaměřená na ptactvo jihovýchodní Asie, letos již druhou akci, tentokráte přímo s názvem celé kampaně - Ztichlý les.

Koná v sobotu 9. června 2018 částečně u restaurace Koliba, částečně u dětského hřiště Minivětruše.

„Součástí programu je vystoupení žáků ze ZŠ Povrly a studentů Gymnázia Lovosice, kteří se zapojili do soutěže vyhlášené v jarních měsících pro školy Ústeckého kraje. Podmínkou bylo vymyslet vlastní tématický text k písni Sing for Songbirds, která vznikla ve spolupráci s britskou Zoo Chester a tamními školáky, natočit se při jejím zpěvu a video nám zaslat,“ popsal Matěj Kynšt z ústecké zoo.

Program, který začíná ve 14.00 hodin na pódiu u restaurace Koliba  doplní taneční vystoupení skupiny Kintari věnované ukázkám indonéských tanců.

Souběžný program je připraven od 13.00 do 16.00 hodin v prostoru Minivětruše a je věnován aktivitám, do kterých se mohou zapojit všichni malí i velcí návštěvníci.

„Jednak se mohou dozvědět více informací ke kampani, jednak si mohou vyzkoušet různé dovednosti, jako např. skládání puzzle, zahrát si pexeso, poznat podle sluchu zvuky ptáků či pozorovat s vlajkové druhy pomocí dalekohledů. Všechny aktivity provází linka – poznej, poslouchej, pozoruj, zachraň,“ sdělila tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Možnost přinést do ústecké zoo dalekohled je nejen součástí sobotní akce, ale platí i pro následující měsíce. „Pokud máte doma ve skříni či na půdě nepoužívaný, ale stále funkční dalekohled, který můžete postrádat, přineste jej k nám do zoo,“ vyzvala Nikola Roštejnská z ústecké zoo.

Dalekohled můžete nechat v pokladnách při vstupu do zoo, jako odměnu nabízí zoo 50% slevu na vstupném a navíc propagační materiály a drobné dárky.