„Přesto, že návštěvníci mají možnost přijít do zoo po celý rok, nemáme jediný den, kdy by byla zoo pro veřejnost uzavřena, je letní sezóna doba největší návštěvnosti. Začíná vždy v dubnu a letos končí 30. září. Pro návštěvníky to znamená, že jsou každodenně otevřeny oba vstupy, dolní z Drážďanské ulice a horní z ulice Výstupní. Brány zoo i pavilony jsou otevřeny do 18.00 hodin, přičemž návštěvníci mohou zoo opustit ještě hodinu po této době, ale pozor, pouze turniketem u spodního vchodu," upozorňuje mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Vstupné zůstává stejné jako loni

„Co je jistě potěšitelné, že vstupné zůstává ve stejné výši jako v loňském roce, tedy 120 Kč pro dospělé a 60 Kč pro děti, studenty i důchodce. Nabízíme i výhodnou rodinnou vstupenku (2 + 2) pro častější návštěvy zoo se vyplatí zakoupení permanentní vstupenky, neboť již po čtvrté návštěvě jde návštěvník do zoo zdarma," dodává vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

„Od dubna se také rozšiřuje nabídka předváděcích akcí se zvířaty a komentovaných krmení, většina se odehrává během víkendů. Malé děti se budou moci povozit na ponících či si zaskákat na trampolíně, projet se oblíbeným zoovláčkem, pohladit a nakrmit ovečky kamerunské ve Venkovském dvorku," vypočítává Andrea Balejová.

V sobotu 2. dubna se uskuteční program k slavnostnímu zahájení sezóny, který se bude odehrávat jednak v areálu zoo (spíše v jeho horní části), jednak u restaurace Koliba.

„Po dlouhé době se u nás představí sokolníci s ukázkou dravých ptáků, kteří návštěvníkům představí své svěřence z bezprostřední blízkosti včetně ukázky jejich letových schopností a informací o jejich životě, chování, ale i o nutnosti jejich ochrany. Nebudou chybět soutěže a hry, které hrály děti v dřívějších dobách před několika desítkami let, jako jsou drábky, obruč, kuličky a další. Děti (ale i dospělí) si budou moci vyzkoušet, jak se střílí z luku či kuše, i to je dovednost, která se týká doby před několika desítkami či stovkami let," láká Věra Vrabcová.

„U restaurace Koliba začíná program ve 14.00 hodin děti mohou shlédnout loutkovou pohádku s velkými marionetami Divadla Na nitích Karla Matěje Kopeckého, pokračovatele mnohaleté loutkářské tradice. Divadelní představení vystřídá vystoupení gotické skupiny Musica Canora, která u nás v zoo vystupuje také poprvé," dodává.

Na program v zoo dohlédne živá socha

„Letos jsme si připravili pro návštěvníky překvapení v podobě živé sochy Heinricha Lumpeho, zakladatele ptačí rezervace, ze které vznikla naše zoo," trumfuje Andrea Balejová.

„Mezi 11.00 a 15.00 hodinou bude k vidění na několika místech zoo bude vítat návštěvníky poblíž spodního vstupu, navštíví „svůj" trpasličí hrádek a zhlédne i část programu u restaurace Koliba. Návštěvníci se s ním budou moci i vyfotografovat. Pokud se náš nápad setká s příznivým ohlasem, nevylučujeme jeho přítomnost ani při jiných akcích, které budeme pořádat," dodává.