První týden pobytu předvedlo počasí snad téměř vše, co dokáže. Chyběly snad už jen sníh a tornáda. Obojí se nám naštěstí vyhnulo, ale bouřek, deště i vysokých teplot bylo víc než dosti. V posledních dnech pobytu to vypadá, že se nebe umoudřilo.

Během dne jsou slušné teploty, deště je minimálně, a tak může táborový program běžet tak, jak má. Rosničky ale varují před ochlazením a ani deštivá předpověď nevypadá příznivě, takže se necháme vývojem raději překvapit.

I díky slušnějšímu počasí bylo možné zařadit do programu některé prvky, které už se staly téměř tradičními. Byl to například sobotní karneval, který navazoval na odpoledne probíhající diskomaraton. Na tanečním parketu bylo možné pozorovat princezny, vojáky, známá i neznámá zvířátka, doktory, tanečnice, strašidýlka i strašidla a spoustu dalšího. Letošní rej masek byl obzvláště úspěšný, neb porotě se podařilo vybrat více než 50 originálních masek, které samozřejmě ocenila sladkou i věcnou odměnou a diplomem.

Dalším bodem programu, na který se velké množství stálých táborníků těší, byl velký fotbalový zápas

Každý rok na tábor přijíždí zajímaví hosté, kteří zpestřují táborníkům pobyt. Ani letos tomu nebylo jinak. Tentokrát do RS Máj přijeli děti potěšit dva taekwon-do mistři.

Jak už to tak na letních táborech bývá, každý rok se také vyráží na celodenní výlet. Táborníci agentury HAUL se vypravují do Plzně, kde se rozdělují do několika skupin. Jedna, největší část navštíví zvířátka a dinosaury v zoologické zahradě a dinoparku. Druhá, také početná se dozví zajímavosti v Techmánii, odvážlivci vyzkouší svou statečnost v lanovém centru a nebojácní členové tábora absolvují výlet do muzea strašidel.

Ve středu je v plánu dokončení celotáborové hry, předávání zmiňovaného památečního poháru a obrovského dortu ve tvaru draka. Již klasicky si všichni budou moci naplnit bříška na slavnostním rautu, zatrsat si na diskotéce a zakončit svůj poslední táborový den velkolepým ohňostrojem. Ve čtvrtek ráno si dobalí svá zavazadla, zamávají z autobusu a bude před nimi zase další dlouhý rok, než se vrátí do jejich oblíbeného Máje.