Ústečané však mají i méně tradiční místa. Svůj hlas prezidentovi odevzdávají například v hospodě, autosalonu nebo požární zbrojnici.

„Přestěhovali jsme se sem z T-Clubu kvůli nedostatku prostoru," vysvětlila předsedkyně volební komise Jiřina Suchanová, jak vznikla volební místnost v bukovském autosalonu.

Zatímco někteří nadávají, že do druhého patra budovy musí po schodech, jiní voliči jsou rádi. „Před odvolením si prohlédnu ta krásná auta," těšil se Vratislav Vízecký.

Ve Skoroticích prezidenta volí ve zbrojnici místních dobrovolných hasičů. „Dříve tu fungovala knihovna a už tehdy se sem chodilo volit. Je to tradice," uvedla zapisovatelka tamní komise Kateřina Šafaříková.

Lidé tu už krátce po páteční druhé hodině vystávali frontu. „Míváme vysokou účast, až kolem sedmdesáti procent," doplnila.

Nejlépe se však mají členové komise v božtěšické hospodě U Fírů. „Určitě si trsneme a zahrajeme pinčes," řekl jeden z nich Filip Hašek. Volí se přímo na parketu velkého sálu. Na otázku, zda využívají i přilehlého baru, odpověděli všichni jednohlasně: „Jsme přeci ve funkci!"