Nejdramatičtějším okamžikem tak asi bylo obvinění sociální demokracie a bývalého krajského policejního ředitele Jiřího Vorálka, že údajně usilovali o zatčení lídra Severočechů.cz Jiřího Zelenky.

„Stalo se mi to, že pan Kouda přivedl pana Vorálka do Mostu a nařizoval policistům, zavřete ho, protože chce ovlivňovat volby. Něco na něj najděte," prohlásil Zelenka. Upozornil, že Vorálek, který mezitím z postu ředitele odešel, nyní kandiduje na senátora za ČSSD. „Co dělá dnes pan Vorálek. Radí paní hejtmance." Dodal, že vyšetřování korupčních kauz se rozeběhlo až poté, co Vorálek není ředitelem policie. Dopadlo i na bývalého náměstka hejtmanky Pavla Koudu, který je dnes ve vazbě.

Hejtmanka Jana Vaňhová připustila, že jí Vorálek radí, ovšem jako odborník. „Je součástí pracovní skupiny, která musí řešit sociálně vyloučené lokality za to, že je do této doby neřešila vláda," prohlásila. Dodala, že Vorálek za ČSSD kandiduje jen jako nezávislý.

Debata se ale točila i kolem kauzy evropských dotací. Právě kvůli nim byl Kouda zatčený, stejně jako tři ředitelé dotačního úřadu. Podle Karoly Haasové z TOP 09 vše leží na krajských politicích. „Mají absolutní odpovědnost. Jenom oni rozhodují o tom, který projekt vyhraje," uvedla Karola Haasová. „ČSSD a ODS za dobu svého vládnutí vytvořila systém, kde je normální nebát se a krást," dodala.

Lídr ODS Raška takové nařčení odmítl. Při otázce moderátora se ale zapotil, když se z něho pokoušel získat důvod odvolání exhejtmana Jiřího Šulce z předsednictví výboru regionální rady, který je nejvyšším orgánem dotačního úřadu. Za jeho vedení se většina kauz zrodila. „To se musíte zeptat těch, kteří hlasovali pro jeho odvolání. Já to opravdu nevím," prohlásil vyhýbavě Raška.