„Je to rána do zad a mocenský boj o naše odstranění z volebního prostoru," komentoval odvolání kandidátky Saša Štembera a dodal, že se Jeníčková sama pasovala do role zmocněnkyně a z její strany se jedná o osobní mstu.

Podle vedoucího tiskového oddělení krajského úřadu Zdeňka Rytíře Jeníčková na krajském úřadě nejprve odvolala původního zmocněnce a zmocněncem jmenovala sebe. „Následně odvolala kandidaturu jednotlivých kandidátů za hnutí Severočeši.cz, tedy jmenovitě," řekl Rytíř s tím, že krok je nevratný a úřad postupoval správně.

„O případných námitkách proti postupu musí rozhodnout soud," dodal Rytíř.

Podle Zdeňka Rytíře z krajského úřadu nebude ve volebních místnostech hlasovací lístek Severočechů k dispozici.
„Pokud do volební urny přesto volič vhodí lístek Severočechů, nebude na to brán ohled."

Severočeši.cz se proti odvolání z voleb brání a tvrdí, že krajský úřad pochybil. Požádali proto o nápravu a obrátili se i na soud. „Pokud se to nerozhodne teď, tak se budeme domáhat toho, aby se volby opakovaly," řekl první místopředseda hnutí Jiří Zelenka.

Třetím nejsilnějším uskupením, které má v krajském zastupitelstvu 8 mandátů, zmítají spory už přes 2 roky, kdy se hnutí rozdělilo na 2 znepřátelené tábory. Členy kolem podnikatele Jiřího Zelenky, kteří kandidátku sestavili a křídlo z Mostu, ve kterém je například František Ryba nebo právě Hana Jeníčková. Druhé křídlo Severočechů samostatnou kandidátku do krajských voleb nepodalo, jeho lidé ale jsou na kandidátce hnutí Nový Sever.

Boj uvnitř hnutí skončil i u soudu, který v červenci rozhodl, že valná hromada z roku 2014 a všechny úkony, které na ní navazovaly, jsou neplatné. Právě tímto rozhodnutím soudu Jeníčková odvolání kandidátů zdůvodňuje. „Nám matkám a otcům, zakladatelům Severočechů to hnutí ukradli. Ukradl ho pan poslanec Schwarz se svým asistentem Zelenkou. Oni neměli kandidátku ani podávat, protože už to bylo po vyhlášení rozsudku krajského soudu a věděli to," uvedla Jeníčková.

Stejný krok učinila Jeníčková i v případě kandidátky na senátorku za Mostecko Aleny Dernerové. Kterou nechala odvolat na mosteckém magistrátu. Senátor za Ústecko Jaroslav Doubrava, který je také členem Severočechů a bude obhajovat i senátorské křeslo, kandidovat může. „Je nešťastné, že vůbec k takovým rozbrojům došlo. Nechci je komentovat. To si musí vyřídit oni mezi sebou. Mě se spory nedotkly," potvrdil Doubrava.