Než loď Marii koupil Ivo Jiroušek, zažila dramatické chvíle spolu se svými vlastníky. Dvě světové války, odsun Němců i konfiskaci státem. Nakonec by skončila jako vrak, kdyby se nedostala do jeho rukou. Po rekonstrukci opět vyplula Labským údolím za dalšími cestami.

Marie patří k oblíbeným dopravním prostředkům turistů dodnes. Děti si pamatují, jak jim kapitán předčítal z Maxipsa Fíka, stejně jako karnevalové plavby plné víl, pirátů a princezen. Letos má za sebou nákladnou opravu a před sebou romantickou sezónu, kterou má ozvláštnit muzika na palubě a další atrakce.

Znáte historii svého plavidla? Mohl byste nám ji přiblížit, prý je velmi stará?
Marii vyrobili v Drážďanech v loděnici Ubigau roku 1908. Měla původně parní pohon. Prvních dvacet let se plavila v Hamburku jako přívoz pro padesát cestujících. Poté ji koupil roku 1929 děčínský převozník Kretschmer. Se synem ji provozovali do konce války, kdy jako sudetští Němci museli odejít během odsunu. Poté se plavila ve státních službách coby přívoz ve Velkém Březně a také ve Vaňově.

Předzápasový pohled na ústecké Blades a pardubické Stallions. Paddock liga 2019. Foto: Miroslav Vlach. Bo Diesel.
Kam o víkendu za sportem? Postupové mečboly či Blades na Městském stadionu

Parní stroj ani komín nevidím. Jak získala svůj současný pohon?
Po válce měla Marie nehodu. Při nedostatku páry s ní provozovatel naboural a prorazil jí bok. Naštěstí ji neposlali do šrotu, ale opravili a tehdy ji také předělali z parního pohonu na spalovací motorový. Poslední přestavbu provedli v letech 1986 až 1987 a tak zůstala do dnes.

Kdy jste ji koupil a v jakém stavu, prý byla skoro na odpis?
Vrak Marie jsem koupil od města Ústí nad Labem, které skutečně uvažovalo o jejím sešrotování, v červenci roku 2007. Po měsíci náročných oprav se mi podařilo ji opětovně spustit na vodu, tam kam patří. Což mne opravdu velmi těší.

Známe vás jako kapitána Marie. Co tomu předcházelo, jaká byla cesta na palubu?
Praxi pro kapitánské zkoušky jsme dělali společně se synem na Marii a plavíme se na ní od roku 2009. Pro provoz je zapotřebí mnoho věcí. Například přistávací pontony, musíte mít vysílačku, platnou inspekci, záchranné prostředky a od letoška nám pravděpodobně ještě přibude i přístroj pro satelitní sledování, takzvaný AIS transpondér. Zatím čekáme spolu s ostatními loďaři na uzákonění.

Chcete si přečíst víc? Celý rozhovor najdete v Týdeníku Ústecko, který si ještě stále můžete koupit na stáncích. Další čerstvé číslo s novými tématy vyjde zase v úterý.

Mládě tučňáka brýlového v ústecké zoo
Výjimečný úspěch! V ústecké zoo se narodila mláďata tučňáka brýlového