„K loupeži došlo v neděli 7. dubna před šestou hodinou večerní. Pětadvacetiletý mladík na benzínové čerpací stanici přistoupil k řidiči vozidla a vyprosil od něj 20 korun na nákup vody. Řidič mu dvacku dal a on si vodu odešel koupit. Po chvilce se k šoférovi vrátil a za jeho štědrost se mu odvděčil tím, že vytáhl nůž a chtěl po něm všechny peníze,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Opilý řidič v Pařížské boural do aut, policejní hlídce následně nadýchal přes tři promile.
Přes tři promile! Řidič v Pařížské boural do aut, útěk mu překazili kolemjdoucí

Řidič mu nejdříve peníze nechtěl dát, ale poté usoudil, že zdraví a život je přednější, a peníze mu vydal. Mladík následně utekl. Policisté ve spolupráci s kriminálkou začali po zloději pátrat.

„Po analýze kamerového systému se podařilo mladíka ztotožnit. Vzhledem k tomu, že se jednalo o osobu bez trvalého bydliště, tak museli zjistit, u koho se v současné době vyskytuje,“ doplnila. V úterý v dopoledních hodinách šli už policisté na jisto a hříšníka zadrželi. Policejní komisař mu sdělil obvinění z trestného činu loupeže, za což mu v případě prokázání viny před soudem hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 2 do 10 let. A vzhledem k tomu, že zloděj už má za sebou nějakou trestní minulost, tak skončil ve vazbě.

Ilustrační foto.
Fachman ze Střekova přišel o své nářadí. Policisté po zloději pátrají

„V lednu mu bylo sděleno obvinění pro trestný čin ublížení na zdraví a vydírání, kdy se zbraní v ruce po předešlé slovní rozepři napadl jiného muže,“ připomněla mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Fraška a podpásovka, kritizují Ústečané radary v centru. Město chystá další

Zdroj: Deník/Jan Pechánek