Jak informoval Petr Vaníček z odboru životního prostředí magistrátu, kam myslivecká sdružení organizování lovů hlásí, společné naháňky se nyní budou konat téměř každý víkend.

„Například Myslivecké sdružení Chvalov - Přemyslovka lovilo v sobotu 7. listopadu v lokalitě – Zálezly skály a zahrádkářská kolonie. Další naháňky chystá na 28. listopadu na stráních nad Koštovem a 19. prosince u Milbohova a Hostovic," uvedl Petr Vaníček.

Chvalovští myslivci naháněli černou zvěř také 31. října ve Vaňově a podařilo se jim ulovit deset divočáků. „Při posledním lovu v sobotu jsme u Zálezel střelili pět divokých prasat," informoval Luboš Mikš, myslivecký hospodář sdružení.

Rozdílné výsledky

Myslivecké občanské sdružení Labské stráně Malečov chystá další naháňky na divoká prasata na 21. listopad u Rýdeče a lovit se bude také pátého, devatenáctého a třicátého prosince.

„Výsledky jsou rozdílné. Když jsme v říjnu naháněli na Kamenném Vrchu a u Starého krematoria na Střekově, dostali jsme jen dvě prasata, snad to v odlehlejších místech bude lepší," doufá myslivecký hospodář Stanislav Houda.

Společná naháňka

Společnou naháňku připravuje na 21. listopad také Myslivecké sdružení Jedlová hora. Myslivci se na divoká prasata vypraví do oblasti Chlumec výsadba a přilehlé plochy. Další lov bude pátého prosince v oblasti Všebořice, obec Střížovice, Český Újezd a okolí.

Ve Stříbrnickém lese a v okolí Dobětic lovili minulou sobotu myslivci ze sdružení Diana. „Podařilo se ulovit pět kusů, stejně jako 24. října při lovu v okolí Mariánské skály. „Ale byly špatné podmínky, mlha a mokro. Příští lov bude 21. listopadu, zřejmě zase na Mariánce, a před Vánoci vyrazíme také 19. prosince," sdělil myslivecký hospodář sdružení Diana Bohumil Dufek.

Místa i termíny se ještě mohou u jednotlivých mysliveckých sdružení operativně měnit. Záležet bude mimo jiné na počasí.

„Všechna myslivecká sdružení se mimo naháněk samozřejmě intenzivně věnují individuálnímu lovu divokých prasat na čekaných a šoulačkách" dodal Petr Vaníček z magistrátu města.

Termíny naháněk21. listopadu: Malečov, Chlumec
28. listopadu: Koštov a Nové Stadice, Mariánská skála
5. prosince: Malečov, Všebořice, Střížovice
19. prosince: Malečov, Milbohov a Hostovice, Dobětický a Stříbrnický les
30. prosince: Malečov