„Chceme vytvořit důvěryhodnou společnost, které občanské sdružení propůjčí licenci na 1. ligu," prozradil jednatel nové společnosti Jiří Zdvořáček. Ten byl ještě nedávno předsedou akciové společnosti Ústečtí Lvi. „Ta ale ztratila mou důvěru. Je úplně jedno, na které jsem straně, jde mi jen o záchranu ústeckého hokeje," zopakoval Zdvořáček.

Akciovka, zatížená 31 milionovým dluhem, nyní míří do insolvence. „Jsme připraveni provozovat A tým, ale vzhledem k tomu, že občanské sdružení není plátcem DPH, bude založena nová společnost s významným podílem o.s.," vysvětlil Zdvořáček.

Nová společnost bude mít podle jeho slov dvě hlavní priority. „Chceme mít vyrovnaný rozpočet a být otevření vůči veřejnosti. Nechceme nic tajit a nebudeme mlžit. Co se týče rozpočtu, bude ho schvalovat vedení společnosti až když bude ze 70 % smluvně zajištěný. Management bude mít nárok na odměny jednou ročně a to jen v případě, že bude společnost v plusu," prozradil Zdvořáček zajímavost.

Pomozte zachránit ústecký hokejNově vzniklá společnost HC Slovan Ústí nad Labem připravila pro fanoušky zajímavou akci, díky které mohou pomoci se záchranou hokeje v Ústí. Za členský poplatek 10 tisíc Kč se můžou stát členy Klubu HC Slovan – sdružení legend a fanoušků ústeckého hokeje. „Chtěli bychom, aby nám fanoušci pomohli se záchranou hokeje. Za vstupní poplatek dostanou doživotní členství v klubu, svoje doživotní místečko na tribuně a každý rok permanentku s poloviční slevou. Samozřejmě víme, že se to fanouškům vrátí tak za dvacet let, ale o tom to není. Teď potřebujeme pomoct a já věřím, že fanouškům není hokej lhostejný. Je to nápad Honzy Čalouna, který v zahraničí dlouho působil a jak sám říká, je to ve světě běžné. Kdyby se našlo sto lidí, kteří by byli ochotní do Klubu vstoupit, byl by to pro nás milion korun do rozpočtu," vysvětlil Jiří Zdvořáček.

Návrh rozpočtu klubu pro příští sezonu je 14,7 milionu korun. „Je ale hodně ovlivněný tím, že si musíme nakoupit novou výzbroj a výstroj. Stávající totiž patří akciové společnosti. To nám udělá v rozpočtu řádově dva miliony," řekl Jiří Zdvořáček.

Klub také představil složení hráčského kádru pro novou sezonu. Zůstává hvězdný kanonýr Jaroslav Roubík, končí naopak zkušený Jan Alinč. „V loňské sezoně jsme měli dvě hvězdy, Alinče a Roubíka. Museli jsme se rozhodnout jen pro jednoho z nich a rozhodli jsme se pro Jardu Roubíka," vysvětlil Zdvořáček, podle jehož slov kanonýr dokonce přistoupil na snížení platu.

„Sami hráči u nás chtěli hrát. Třeba Martin Vágner nám sám zavolal, že nám chce pomoct," prozradil Jan Čaloun, olympijský vítěz z Nagana a legenda ústeckého hokeje.

Ten bude v nové společnosti sportovním ředitelem. Odpovědnou osobou za sportovní úsek bude Vladimír Evan, dosavadní manažer občanského sdružení. Přes obchod a marketing bude společnost řídit Jiří Zdvořáček. „Trenéry zůstávají Milan Skrbek s Tomášem Marešem. Pozice obchodního ředitele, který se bude na plný úvazek starat o shánění financí, zatím není obsazená," doplnil Zdvořáček.

„Začínáme od nuly a naším cílem je záchrana v soutěži. Kádr je ale natolik kvalitní, že bychom mohli dosáhnout i na play off," míní Čaloun.

Ke splnění cíle má hráčům pomoci i nový systém odměn. „Mají základní platy a stanovené motivační prémie za každý získaný bod. Vnímají to pozitivně," prozradil Zdvořáček.

Klub už je pod novým názvem přihlášený v prvoligové soutěži a téměř nic mu nebrání zahájit novou sezonu. Poslední překážkou je splacení závazků akciové společnosti vůči hráčům a hokejovým subjektům. „Ty činí šest milionů korun. Jsme připraveni je vyrovnat do 15. srpna. Zdroje máme zajištěné, ale start do nové sezony bude o to těžší," přiznává Zdvořáček.

I proto bude důsledně sledovat dodržování rozpočtu. „Jestli budou mít trenéři dvacet hráčů nebo čtyřicet, je mi jedno. Ale musí dodržet měsíční rozpočet. Pokud si ho naplní a pak se jim někdo zraní, tak ať si seženou hráče zadarmo," má jasno.

S oddlužením hráčů začne klub už v pondělí. „Akciovka měla dost času, aby se k tomu nějak postavila. Čekali jsme, že se budou o soutěž rvát, ale evidentně je rozdíl pokusit se o záchranu hokeje nebo o ni jen mluvit," rýpl si Evan.

Komplikací pro Slovan Ústí je neschválení dotace 2,5 milionu korun od města Ústí nad Labem. „Akciová společnost měla schválenou dotaci ve výši 2,5 milionu korun. Ta byla v lednu pozastavena z důvodu návrhu na insolvenci. Požádali jsme o převod peněz na občanské sdružení, rada města to schválila, ale při hlasování zastupitelstva to o dva hlasy neprošlo. Bylo nám ale slíbeno, že se to bude probírat ještě na zastupitelstvu v září. Všichni věříme, že se k tomu město postaví kladně," řekl Evan.

„Pokud ne, bude to pro nás mít vážné důsledky," dodává Jiří Zdvořáček.

Kádr HC Slovan Ústí nad Labem
Brankáři: Michael Petrásek, Martin Volke.

Obránci: Vladimír Brož, Ondřej Holomek, Radek Šimanovský, Tomáš Kolafa, Kamil Černý, Ondřej Smetana, Martin Zdvořáček, Martin Vágner.

Útočníci: Jaroslav Roubík, Tomáš Rod, Petr Přeučil, Václav Meidl, Jakub Pořický, Jan Kloz, Vladimír Bačák, Tomáš Faigl, Vít Budínský, Tomáš Vávra, David Tůma, Ladislav Gengel, Jakub Suchan, Martin Baránek, Štěpán Kuchynka, David Merta.

Odchody: Dlouhý (konec hostování ze Slavie Praha), Orct (konec kariéry), Grin (zkouška v Plzni), Motejlek, Procházka, Vobořil, Alinč, Dostálek, Videlka (všichni konec smlouvy), Sklenička (přestup do Litvínova), Vaněk (přestup do Karlových Varů), Hanzl (trénuje s Litvínovem).