Počasí se umoudřilo a prázdninové dny tak budou nejspíš patřit hlavně lyžování. Ústečané to budou mít nejblíž na Telnici. V provozu jsou čtyři tamní sjezdovky, provozovatelé ski-areálu dál pečlivě zasněžují.

Pro ty, kteří do Zadní Telnice nechtějí cestovat autem, bude v provozu skibus. O víkendu navíc vyjede i Kozí dráha. Děti v Ústí a okolí mohou o prázdninách ale navštívit i kina, divadlo, muzeum, knihovnu nebo zoo.

Pro malé umělceDivadelní soubor Mladá scéna uvede 8. února od 15 hodin v ústeckém Domě kultury pohádku s hudbou a texty Marka Ebena nazvanou Kocour Modroočko. Vstupenky lze koupit na místě. Každou středu, tedy i 5. února, se v Klubu pro všechny generace Mezi lidmi konají kurzy kreativního pletení. Na úterý 4. února a čtvrtek 6. pak připravili speciální program pro děti v ústeckém muzeu. Vždy od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin je pro ně připravena Indiánská dílna. Vyzkoušet si mohou zpracování kukuřice, hru na hudební nástroje, výrobu lapačů snů, náhrdelníků či příběhu z piktogramů.

S rodinou na lyžeKam nejblíž na lyže? Z Ústí rozhodně na Telnici.  V době jarních prázdnin bude skibus v provozu celý týden včetně víkendů. Od zastávky Divadlo bude vyjíždět vždy v 8.30, 9.45, 11, 14.05 a 15.20 hodin. Jede přes Lipovou a telnickou železniční stanici do Zadní Telnice. V opačném směru jede v 9.05, 10.20, 13.30, 14.45 a 16 hodin. V provozu bude tento i následující víkend Kozí dráha. Vlaky pojedou z Děčína přes Jílové, Libouchec, Malé Chvojno. Jízdní řád naleznete na www.kozidraha.cz.

Pro čtenáře i filmové fandyRodiče, kteří budou chtít děti za vysvědčení odměnit návštěvou kina, budou mít o prázdninách hned několik příležitostí. V neděli 2. února bude promítat biograf v Povrlech. Od 15 hodin animovaný film Šmoulové 2, od 17 hodin pak snímek Přijde letos Ježíšek? Šmouly budou moct zájemci zhlédnout také v Chlumci, a to v neděli 9. února od 15 hodin. Na ty, co raději čtou, myslí Severočeská vědecká knihovna. Dětské oddělení bude až do 7. února otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Ve středu 5. února navíc zve děti od 9 do 14 let do Čtenářského klubu. Začíná v 16 hodin.

Pro sportovceV provozu budou o jarních prázdninách také kluziště. Pro veřejnost bude ústecký zimní stadion otevřený v sobotu i v neděli od 17.30 do 19 hodin. Celý týden kromě soboty mohou lidé vyrazit také na led do Povrlů. V pondělí, úterý, čtvrtek a neděli se v nich bude bruslit od 10 do 12 hodin. Ve středu a v pátek je volné bruslení plánováno od 17 do 19 hodin. Otevřený bude také bazén v Městských lázních či plavecký areál na Klíši. Spoustu disciplín připravila pro děti také ústecká zoo. Celý týden si návštěvníci mohou v pavilonu šelem projít stezku s úkoly nazvanou Od pólu k pólu.