Díky příznivému sněhovému počasí je pro lyžaře přístupná sjezdovka Meva, od pátku pak SKI areál najede na plný provoz a otevře také lanovku.

SKI areál Zadní Telnice nabízí 5 km sjezdových tratí a 800 metrů dlouhou lanovku, která za hodinu sveze až 1440 lyžařů. V lyžařském středisku je denně otevřená také půjčovna lyží a snowboardů včetně otevřené školy lyžování a zábavné dětské školičky s hračkami.

„Začali jsme zasněžovat od silvestra, kdy začaly mrazy. Jedeme naplno. Počasí nám už konečně přeje," řekl jeden z jednatelů SKI areálu Mario Štefánik.

Teploty jsou optimální

Přestože vánoční svátky byly pro provozovatele areálu kvůli špatnému počasí ztrátové, aktuální teploty kolem minus osmi stupňů jsou pro zasněžování už optimální.

„Můžeme při nich zasněžovat a pro návštěvníka jsou příjemné. Z hlediska kapacity budeme od pátku připraveni obsloužit zhruba 80 procent zákazníků," upřesnil Štefánik. O sníh na sjezdovkách se starají dvě rolby, na svazích pak pracuje 6 vrtulových a 11 tyčových sněžných děl.

„Postupně začneme zasněžovat také zbývající svahy, které plánujeme otevřít už příští víkend," podotkl Štefánik. Návštěvníci od úterý mohou již využít rovněž půjčovnu lyží, od středy pak i lyžařskou školu.

„Zkvalitnili jsme občerstvení na dojezdu, zrenovovali jsme nátěry vleků a designově ještě upravíme dětský park. Z hlediska kvality služeb jsme tak dle možností určitě o něco dál posunuli náš standard a pracujeme na dalších vylepšeních. Snažíme se vše postupně propojit, aby služby z pohledu zákazníka měly jednotnou koncepci a zvyšovala se i jejich kvalita," doplnil Štefánik.

Kvalita se zvýšila

Kvalitu zasněžování pak ve SKI areálu zvyšuje repasovaná chladící věž a nový kompresor. „Bohužel nejvyšší podíl na našich výdajích zatím stále mají pro zákazníka „neviditelné výdaje" jako zdokonalování zasněžování. Je to ale existenční nutnost, zařízení je pak výkonnější a efektivnější," doplnil Štefánik.

Sněhová nadílka udělala radost lyžařům, během včerejška ovšem přidělávala starosti řidičům a cestujícím v Ústeckém kraji.

„Od 12 hodin do 15.30 hodin policisté vyjížděli zhruba k deseti nehodám, žádná z nich nebyla vážná a obešly se bez zranění," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Problémy byly podle některých cestujících i v městské hromadné dopravě v Ústí. „Napadlo půl centimetru a autobusy už měly zpoždění. Některé trolejbusy se na Severní Terasu ani nevyškrábaly," divil se Ústečan Vilém Maruš. Vyjádření dopravní podniku se Deníku nepodařilo získat.