Ve Ski areálu Telnice je v provozu vlek Meva v dětském areálu. Ve středu se rozjede dvousedačková lanovka a otevřena bude 1200 metrů dlouhá sjezdovka Macháček. "Svah dosněžujeme tak, aby na něm byla zhruba čtyřiceticentimetrová vrstva upraveného sněhu," řekl provozovatel střediska Jindřich Holinger.

Ve středu ve 13:00 začne v telnickém areálu tradiční silvestrovský karneval. "Sraz účastníků je před občerstvovacím stanem u dolní stanice lanovky. Kdo přijde v masce, bude jezdit zdarma," uvedl Holinger.

Ceny skipasů v Telnici, kde je od loňska lyžařům k dispozici nová dvousedačková lanovka, zůstaly stejné. Celodenní jízdné pro dospělé bude stát 400 korun, pro děti do 12 let 300 korun a pro mládež do 18 let a seniory nad 63 let 350 korun.

Klíny se rozjedou na Nový rok

Ve Sport areálu Klíny nad Litvínovem naplánovali začátek lyžařské sezony na Nový rok. "Spustíme vlek poma a provoz zahájí také lyžařská a snowboardová škola," uvedl provozovatel střediska Josef Dlouhý.

Moderní čtyřsedačková lanovka, která bude lyžařům a snowboardistům sloužit třetí sezonu, se rozjede v pátek. Zároveň bude otevřena centrální sjezdovka, v jejíž horní části vznikl nový skibar. Ceny na Klínech se oproti minulé zimě měnit nebudou, celodenní skipas na lanovku a dva vleky přijde na 390 korun pro dospělého a 270 korun pro dítě do 15 let.

Ve Sport Centru Bouřňák na Teplicku se na Silvestra lyžovat také ještě nebude. "Zasněžujeme, jak se dá, abychom mohli spustit alespoň vlek v Údolíčku. Uvidíme, zda se nám ho podaří rozjet už na Nový rok," řekl ředitel areálu Pavel Tetřev. Ve středu bude otevřeno nové občerstvovací zařízení Ski bar Karlštejn. "Lidé si mohou přijet aspoň zabobovat nebo zasáňkovat," uvedl ředitel.

Ceny vleků v areálu, který v létě prošel modernizací, zůstaly na stejné úrovni jako loňskou zimu, celodenní skipas bude stát 390 korun pro dospělého, 260 korun pro děti od sedmi do 15 let a 120 korun pro děti do šesti let.

Provozovatelé areálu se však stále nedomluvili se společností Skimmer, která je majitelem pozemků, na nichž končí většina vleků. Jednání právníků obou stran pokračují, podle soudního rozhodnutí ale nikdo nesmí zasahovat do jejich vlastnických práv k zařízením lyžařského areálu, a bránit tak v jejich provozu. Minulou zimu pozemky v horní části areálu jejich vlastníci zablokovali.

V Malečově spustili kratší vlek

Již v úterý se lyžovalo v malém areálu v Malečově na Ústecku, kde je v provozu zatím pouze kratší vlek. "Dlouhý spustíme nejdříve v pátek, když se nám podaří svah dostatečně zasněžit," řekl Tomáš Hübsch ze Ski klubu Pohoří. Ceny v areálu výborně dostupném jak z Ústí nad Labem, tak z Litoměřic, zůstávají na loňské úrovni. Celodenní jízdenka bude opět stát 180 korun pro dospělého a 150 korun pro dítě.