Od čtvrtka nabízejí farmáři, pěstitelé, ale i drobní zahrádkáři, pekaři či včelaři z regionu své produkty na Kostelním náměstí u OC Forum. Poctivý sortiment s příběhem psaným v Ústí nad Labem a jeho okolí bude každý čtvrtek pravidelně dostupný od 9 do 16 hodin, a to až do Vánoc.

Zapomenuté postupy

Na oblíbených trzích nakoupí zákazníci nejen na zdravou a chutnou večeři, ale klidně i zásoby na celý měsíc. Výrobci a prodejci navíc připomenou mnohdy již zapomenuté postupy kvalitní přípravy a výroby, které velkoprodukce nemá mnohdy šanci obsáhnout. Zákazníci si budou moci pravidelně vybírat z výpěstků, produktů a plodů více než dvaceti lokálních producentů.

„Farmářské trhy na Kostelním náměstí se v minulosti staly oblíbeným cílem návštěvníků z širšího okolí. A to nejen díky kvalitní a čerstvé, ale zároveň rozmanité nabídce. Dbáme na pečlivý výběr provozovatelů, kteří se ucházejí o možnost účasti s akcentem na regionální příslušnost. Mnohdy se tedy jedná o malou sousedskou sešlost," vysvětluje s úsměvem marketingová manažerka OC Forum Ústí nad Labem Kateřina Kejřová a dodává:

„Pro letošní rok jsme se spojili s farmářskými trhy z Mírového náměstí. Tímto krokem se nám podařilo významně rozšířit nabídku produktů a návštěvníkům centra poskytnout pohodlný nákup všeho na jednom místě".

Originální produkce

OC Forum chce farmářskými trhy podpořit zejména lokální prvovýrobce a originální producenty. Nabízený sortiment často v bio kvalitě obsáhne například tradiční masné a mléčné produkty, vejce, ovoce a zeleninu, ale také medy, džemy, suché plody, koření či bylinky a sazenice pro zahrádkáře.

V závislosti na ročním období budou dostupné i sezónní výpěstky či řemeslné výrobky, například v období Velikonoc. Zároveň se trhy stávají komunitní platformou pro setkávání, sdílení rad, tipů a receptů.