Dvanáct vánočních písní věnovali nejen rodičům a netrpělivým hostům, ale hlavně o několik let starším umělcům z keramického kroužku Domu dětí a mládeže.

„Na tuto předvánoční výstavu se vždycky moc těšíme. Je to náš třetí po sobě jdoucí výjezd s písničkou za umělci Jany Stoicové," vysvětluje ředitelka školky Jarmila Nováková Hořejší.

Na vystoupení děti trénovaly šest týdnů. „Sólo měla Eliška Jelínková a všem se moc líbila. Laskavou nápovědou kontrolovaly situaci tři mladé dámy Kateřina Benešová, Pavlína Vaníčková a Veronika Bílková. Děti dětem, tak by se tahle vernisáž mohla klidně jmenovat," pokračuje ředitelka školky.

TÉMA: VÁNOČNÍ KOLEDY

Místnost je plná známých postaviček, nechybějí betlémy, sváteční dekorace. Téma bylo jasné, vánoční koledy. „Školáci dostali zadání v září a na stolech můžete vidět výsledek. Děti se pokusily zhmotnit texty písní a koled, tomu odpovídá i kompozice. Tamhle je třeba padající Štěpán se svým džbánem, nechybějí Bílé Vánoce, Tichá noc, vonící Purpura na plotně, Rolničky. Stačí jenom trochu zapojit fantazii a vše je jasné," říká vedoucí keramického kroužku.

Nejmladší účastnicí velké vernisáže byla sedmiměsíční Viktorka, kterou doprovázela maminka, teta a prababička. Obdivovatelů dětské keramiky tam bylo dost, a to byl jen začátek. Hledáte inspiraci na vánoční dárek? Zajděte do muzea. Každý přeci ví, že vlastní výrobek je k nezaplacení.