„Mohou si denně zvolit mezi sladkou a slanou variantou snídaně. Na tuto novinku je velmi kladný ohlas, pacientky ji ihned zaregistrovaly a velice ji vítají a pochvalují si ji,“ uvedla vrchní sestra kliniky Iva Černá.

Jídelníček sestavuje nutriční terapeutka ve spolupráci se stravovacím provozem nemocnice. Strava je tak nutričně i energeticky vyvážená. „K dispozici jsou různé druhy pečiva, slané nebo sladké, zelenina, ovoce, šunka, sýry, jogurty bílé nebo ovocné, müsli, ale také pomazánky, džemy, med a další,“ dodala Černá.

Projekt snídaní prostřednictvím nutričních týmů realizuje KZ na gynekologicko-porodnických odděleních svých nemocnic postupně od loňského roku. Možnost snídaně formou bufetu pro maminky a další pacientky již zavedli v nemocnicích v Mostě, Děčíně a Chomutově. Výběrové snídaně nabízejí v Teplicích a chystají v Litoměřicích.

Přibylo vám do rodiny miminko? Pošlete nám jeho fotografii, uveřejníme ji ve speciální rubrice na webu i v tištěných novinách a zároveň od nás dostanete unikátní titulní stranu novin ze dne, kdy se vaše dítě narodilo. A hlavní fotka na titulní straně bude právě vašeho dítěte! Ke snímku prosím připojte jméno a příjmení miminka, datum narození, míry a bydliště. Informace odešlete na e-mail: miminka@denik.cz. Děkujeme. Posláním fotografie vyjadřujete souhlas se zveřejněním fotografie miminka na platformách Deníku v rámci projektu Miminka.