Samozřejmě, že nechyběly masky, harmonikář, taneček a dobré pití. Všetečný průvod pod dohledem starosty Chabařovic Josefa Kusebaucha vyšel přesně v patnáct hodin odpoledne od kulturního domu. Hlavní projev přednesla Jarka Račáková, do role tanečního mistra byl povýšen Pavel Jirus, který na sebe navlékl medvědí kožich, vypůjčený z teplického divadla.

Povinná zastávka byla u hospůdky Na můstku, kde se tankovala dobrá nálada. Závěrečnou tancovačku s tombolou a kulturní vložkou vyšperkoval známými melodiemi Václav Kousek z Ústí nad Labem. "Profesí jsem sice tiskař, ale sedmnáct let se už zajímám o hudbu a hudební aparaturu. Koníček to není laciný, ale když vidíte ty rozesmáté tváře, zapomenete na účty," prozradil muž za černými reproduktory. 

Máte také pěkné fotky z letošních masopustů? Pošlete je do redakce na adresu ustecky@denik.cz. Zveřejníme je v tištěném vydání i na webu. 

Po příchodu do tanečního sálu byla dražena kobyla. Zájemců bylo dost, nejvíce se hlásil o slovo hospodský, ale s nažehlenou pětistovkou neuspěl. Jarka Račáková popisovala krásné zvíře, které ještě před chvilkou udivovalo sousedy kuřáckou vložkou. Na povel kobylka panáčkovala, před zájemci ukázala zuby i solidní ocas. Nakonec ji získala paní Petra z Modlan. "Jsem ráda, že jsem dražbu vyhrála. Kobylka bude pomáhat dědečkovi na zahradě především s hnojením okurek," prozradila movitá dáma.

Alex Plodík se narodil Kateřině Plodíkové ze Štětí 3. ledna v 7.11 hodin v Ústí nad Labem. Měřil 52 cm, vážil 3,6 kg
Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka na Ústecku

Z masek zaujala především malá princezna Elza, drsný myslivec Robátko s doprovodem, nezletilý hasič s matkou, Sherlock Holmes bez dýmky a krásná jeptiška s tajemnou tekutinou. Svěcená voda to určitě nebyla.

Všichni s napětím očekávali vystoupení dámského amatérského tanečního kroužku, který se jmenuje příznačně Roudničky. Nezklamal! Deset statných berušek vtrhlo na parket a potom se děly neskutečné věci. Muži se drželi dubových stolů, manželky jim zakrývaly oči, děti nedýchaly. Hudba připomínala brazilský karneval, zralé tanečnice prožívaly každý tón, muselo se opakovat. Dvě berušky na pódiu předcvičovaly, v první řadě se kroutil starosta a kousek od něj nestárnoucí hadí žena Jarka Račáková.

Ilustrační foto.
Pirát silnic po honičce ulicemi Ústí naboural několik aut a přejel policistu