„Potřebujeme několik desítek židlí jako vybavení do střediska," řekla Ústeckému deníku zástupkyně ředitelky ústecké farní charity Vendula Filípková. Samaritán je určený pro muže a ženy bez přístřeší. V azylovém domě je 43 míst, v noclehárně pak 13 lůžek.

Podle ní je nákup nábytku velmi nákladný a jejich organizace se tak snaží uspořit peníze, které získává většinou z různých dotací a grantů. „Židle potřebujeme do ubytovacího zařízení a do společenské místnosti," vysvětlila. Charita prý v minulosti koupila levné skládací židle. Příliš ale nevydržely. Lidé by doma mohli mít sice starší, ale mnohem bytelnější, které již nepotřebují.

František Janata, který sbírku na facebooku organizuje, tvrdí, že se již první zájemci se židlemi hlásí. „Je to další ze snah jak facebook využít k organizování pomoci potřebným. Podobně jsme v zimě vybírali oblečení nebo peníze na okradenou starou paní. Akce mají velký úspěch," vysvětlil.

Dodal, že se nikdo ani nemusí bát, že by se se židlemi musel do Samaritánu tahat. Pokud nebude mít odvoz, v rámci okresu si pro židle organizátoři přijedou.

Lidem se nápad líbí. „Rozhodně je to lepší, než aby byly někde ve sklepě nebo skončily v kontejneru," řekla Hanka Podzimcová. Ale vyvolala i negativní reakce. „Jasně, dáme jim židle, aby si mohli do konce života vysedávat místo toho, aby vyvíjeli nějakou prospěšnou činnost, například by si ty židle mohli vyrobit," reagoval na internetu Pavel Novák.