„Jednosměrný odtah je za 2,2 tisíce a parkování na ploše stojí aktuálně 150 korun na den,“ upřesnila ředitelka podniku Simona Mohacsi s tím, že za takzvaný zpětný odtah, kdy auto vrací zpět na místo, majitel vozu zaplatí až 4,5 tisíce korun. „Pokutu samozřejmě neřešíme my, ale městská policie, případně magistrát města,“ poznamenala.

Bezpečnost během závodu zajišťovali strážníci společně s republikovými policisty. Do služby jich nastoupilo v brzkých ranních hodinách mimo běžnou směnu třicet pět. Dbali nejen na klidný a nerušený průběh závodu, ale zároveň podávali informace o změnách tras městské hromadné dopravy a odpovídali kolemjdoucím na různé dotazy, týkající se samotného programu tohoto mezinárodního sportovního svátku.

Muž v Chlumci hrozil skokem z paneláku. Hasiči připravili matraci.
Muž v Chlumci hrozil skokem z paneláku. Hasiči připravili matraci

Jak vysvětlil zástupce ředitele městské policie Jan Novotný, vyčistit trasu závodu od vozidel, které zde zanechali nezodpovědní řidiči, museli letos navíc. O uzavření ulic a nutnosti přeparkovat byli lidé přitom informováni v dostatečném předstihu, například letáčky, dopravním značením, a ve sdělovacích prostředcích. „Během všech disciplín, kterých se během dne zúčastnilo na čtyři tisíce běžců, jsme jinak nezaznamenali žádné problémy, které by narušily zdárný průběh jak samotných závodů, tak doprovodného programu. Náročnost všech běhů umocňovalo velmi teplé počasí a mnozí závodníci si sáhli na samé dno svých sil. Naši strážníci končili směnu až po 21. hodině, kdy byly odvezeny všechny zábrany a město uklizeno od odpadků. Pochvalu si zaslouží všichni,“ dodal.

Podívejte se: Ústí patřilo půlmaratonu, běhali profíci, amatéři i rodiny s dětmi

Zdroj: Deník/ Adéla Stejskalová