Prozradíte nám něco o své nové knize?
Druhý díl knihy Hvězdy ezoterického nebe II. s podtitulem Kniha plná zdraví je jakýmsi pokračováním dílu předchozího. Soustředil jsem do této knihy rozhovory s jedinečnými osobnostmi ze světa ezoteriky, alternativní i klasické medicíny, vědy či spirituality. Určitou výjimkou jsou tu tři hvězdy showbyznysu, které se spiritualitě intenzivně věnují. Některé rozhovory vznikly dříve, některé jsou nové.

Jaké osobnosti jste zde zpovídal?
Předně musím zmínit, že je pro mě velkou ctí, že předmluvu ke knize napsala Marta Foučková. Ze zahraničních osobností to jsou: znalec mayského kalendáře Carl Johan Calleman, britská duchovní učitelka Judy Fraser, astrolog a ředitel Human Design USA Genoa Bliven a nakonec jogínka a původem herečka 
z Čech Consuela Morávková. Z domova jsem zařadil do knihy rovnou několik rozhovorů s legendou české astrologie Zošou Kinkorovou, dále se zde objevují: hudební skladatel meditační hudby Robert Jíša, odborník na Human Design Jakub Střítezský, astrologové Pavel Hanzal a Vítek Kuntoš, arteterapeutka a léčitelka Zuzana Svobodová, terapeutka Daria Kopalová, spisovatelka a terapeutka Hanka Synková a mnoho dalších.

Které zpovídané osobnosti vás nejvíce zaujaly?
Každý se věnuje jinému, specifickému směru. Ale určitě nemohu nevzpomenout legendu české astrologie Zošu Kinkorovou, ze světa pak Dana Millmana, aztéckého šaman Xolotla, Carla Johana Callemana, dr. F.A.Wolfa, ukrajinskou léčitelku Lenu Pinkasovou žijící u nás, ze Slovenska jsou to Tibora a Darshan Geljenovi a mnoho dalších… Fascinuje mě víra a nadšení celebrit, které se intenzivně spiritualitě věnují, a tak jsem zařadil postupně do obou dílů rozhovory se zpěvačkou Hankou Křížkovou, operní pěvkyní Evou Děpoltovou, herečkou a zpěvačkou Zuzkou Norisovou či ze světa se Sarah Brightman a Barbrou Streisand.

Píšete další knihu?
Dopisuji nyní dvě knihy. Jedna se jmenuje 2013: Hvězdná brána k Novému věku a zabývá se Mayi, jejich kalendářem, starověkými civilizacemi, zrychlením času a transformací vědomí v období let 1997 – 2026. Druhou knihou je pohádka ze starověkého Egypta, zasazená do doby faraona Achnatona a jmenuje se Zakletý ostrov. Věřím, že obě knihy vyjdou ještě do konce tohoto roku.

Jaké máte další aktivity?
Zaplňuje se mi diář s mými semináři, přednáškami a workshopy na podzim a zimu. Začátkem listopadu otevírám nový cyklus mých seminářů – první základní stupeň „1" – pro všechny hledající, ale i pro ty, kteří se chtějí zbavit stresu, naučit se relaxovat či meditovat a hlavně: najít sama sebe a zastavit se v tomto hektickém a uspěchaném světě. Uskuteční se 9.- 11. listopadu v Otročiněvsi na Křivoklátsku. Více informací najdou zájemci na www.milosmatula.cz . V březnu 2013 pořádám meditační cestu Po stopách Mayů do Střední Ameriky a v dubnu do Egypta, začátkem června na řecké ostrovy a začátkem července tradičně do tyrolských Alp.

Ukázka z knihy

Zuzana Norisová: „Moje kamarádka Miška Badinková, která mě  inspiruje, mě kdysi dovedla k paní Kopečné na numerologii a ta mi řekla o mně úplně všechno! A mě to tak fascinovalo, že jsem se o numerologii začala intenzivně zajímat a studovat. Každý mejdan končil tak, že jsem dělala všem mřížky a pak jsem si ověřovala, jestli to tak je. A většinou to sedělo! Není to zas tak těžké, jsou to jenom výpočty a dá se naučit, které číslo co znamená."

Hvězdy ezoterického nebe II. (Kniha plná zdraví)
232 stran, cena: 249,-Kč.
Nakladatelství MM Production