Měření tloušťky ledu pravidelně provádějí policisté z poříčního oddělení. V zimní sezoně navštěvují oblíbená místa na zamrzlých jezerech, rybnících a řekách, kde se shromažďuje větší množství lidí kvůli bruslení, hokeji a dalším aktivitám. "V letošním roce probíhá měření na vodních plochách v okresech Ústí nad Labem, Litoměřice, Teplice, Děčín a Most. Provádí se sondáží ve vzdálenosti 1 metr, 5 metrů a 20 metrů od břehu na vytipovaných vodních plochách," vysvětlila policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Výsledky měření najdete
na stránkách policie.cz.

Při měřeních v posledních dnech policisté zjistili, že na většině vodních ploch je led tenký, bořící se a jeho tloušťka se pohybuje od jednoho do deseti centimetrů. To je pro pohyb po něm málo a hrozí proboření člověka do ledové vody.

Jeden centimetr byl v minulých dnech například na Habrovickém, Školním a rybníku Friedrich II, zhruba tři centimetry na Zámeckém rybníku a oprámu ve Varvažově. O něco lepší situace byla v Libouchci, kde měření ukázalo sedm centimetrů, a na Střížáku, kde sonda v pátek 22. ledna naměřila deset centimetrů.