Sněhová pokrývka a mrazivé počasí komplikují od pondělního odpoledne pohyb po městě. Podle meteorologů změnu přinese až v pátek přechod okluzní fronty.

Pozor na ledovku

„Bude podstatně aktivní než ta předchozí, to znamená, že bude více foukat a pak přijde zejména v nížinách oteplení. Do té doby je třeba se smířit se zimou," uvedl Martin Novák, prognostik pobočky Českého hydrometeorologického ústavu na Kočkově.

Od plus jednoho do mínus dvou stupňů Celsia by se teploty na Ústecku měly pohybovat i dnes, občas bude sněžit nebo bude déšť se sněhem, místy i mrznoucí déšť s tvorbou ledovky. Předpovědní výstražná informace na ledovku je v platnosti v Ústeckém kraji i v dalších regionech až do dnešní půlnoci.

Sypače v pohybu

Všechnu techniku má téměř nepřetržitě v terénu společnost AVE Ústí nad Labem.

„Hned jak začalo sněžit, vyjelo pět našich sypačů, které prohrnuly a posypaly vozovky. Podobný provoz pokračoval i v úterý. Na úklid chodníků jsme vyslali devět malých mechanismů a začal také ruční úklid chodníků. Termíny stíháme, ale ozývají se i stížnosti. Je to první sníh po delší době, musíme vše ještě doladit," řekl jednatel AVE Zbyněk Matys.

Kluzké silnice

„Vyjeli jsme všude, větší zpoždění nebyla, ale řidiči upozorňovali, že v některých místech to na silnicích klouzalo, naštěstí jsou natolik zkušení, že to zvládli bez problémů," sdělil František Chlada, vedoucí zákaznického a informačního centra ústeckého dopravního podniku.

Vozovky byly sjízdné se zvýšenou opatrností, v pondělí odpoledne zaznamenali policisté v kraji deset nehod, skutečný počet havárií však mohl být vyšší, protože k většině případů řidiči nemusí policii volat.

„V úterý ráno byly v Ústí nad Labem tři nehody bez zranění. Ale řidiči jezdí opatrně, případně nechali auto doma, protože nehod nakonec nebylo tolik jako v pondělí," informovala policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.