Protiatomový kryt, který se tu nachází, zřejmě využije i muzeum.

Prostory využívali v minulosti hasiči, ale již je nepotřebují. Podle radních jde o lukrativní místo pro rozvoj činností, o které město v minulosti po prodeji Technických služeb přišlo.

„Jsou vhodné pro rozvoj činnosti Městských služeb jako dílny, garáže, kancelářské zázemí a jako základna pro veřejně prospěšné práce," uvedl náměstek primátora Martin Hausenblas.

Dar od státu

Město nebude moci na areálu vydělávat, protože ho od státu dostane darem. Ve smlouvě se zaváže, že ho bude po dobu 10 let využívat ve veřejném zájmu a nebude ho využívat ke komerčním či jiným výdělečným účelům samo, ani ho nebude k takovým účelům pronajímat a neprodá jej.

Náměstek Hausenblas tvrdí, že vše je na začátku procesu. Převod budov a pozemků prý bude trvat minimálně rok.

Vedoucí odboru dopravy a majetku Dalibor Dařílek odhadl cenu nutných oprav zařízení na dva miliony korun. Roční náklady by pak byly kolem 400 set tisíc.

Město chce peníze získat tím, že by tu uskladnilo třeba část mobilní protipovodňové stěny ze Střekova. Nemuselo by pak platit sklad, kde jsou nyní. Skladovat by se zde mohly například i přenosné dopravní značky.

Kryt, který se zde také nachází, by pak mohlo využívat muzeum. „Muzeum má rozsáhlé nároky na skladové prostory depozit, máme rozsáhlé archeologické sbírky, bylo by efektivní, aby muzeum mohlo využívat městské prostory. Zájem je, abychom získali depozitní rezervy" uvedl ředitel Václav Houfek.

Na Skřivánek

Ústí by současně získalo pozemky ve svahu nad areálem. Ty se nacházejí mezi knihovnou a Skřivánkem. Radnice zvažuje, že by zde mohla vést zkratka spojující centrum města se Skřivánkem.

„Mohl by zde vzniknout i park a nějaká odpočinková zóna," soudí zastupitel David Daduč, který má na starosti územní plánování.

„Bude třeba opravit oplocení u místní školy, když se zde zvýší frekvence lidí," upozorňuje člen zastupitelstva Jan Eichler.