Ústí se soudí o stovky hektarů. Chce parcely na Střekově
O parcely v celkové výměře zhruba 240 hektarů se chystá soudit ústecký magistrát. Všechny žalované pozemky se rozkládají v ústecké čtvrti Střekov. Většina z nich je porostlá lesem. Město je považuje za svůj historický majetek.

Akciovka Lvů půjde brzy ke dnu. Společnost míří do insolvence
Akciová společnost HC Slovan Ústečtí Lvi už v Ústí prvoligový hokej provozovat nebude. Rozhodla o tom čtvrteční valná hromada akcionářů. Ti nenašli v otázce vyřešení třicetimiliónového dluhu společnou řeč a nyní pošlou společnost k insolvenci.

Kvalita vody v přírodních koupalištích na Ústecku je dobrá
Kvalita vody v přírodních koupalištích v Ústeckém kraji je na začátku letní sezony dobrá. Ve všech sledovaných nádržích je voda vhodná ke koupání. Pouze ve Varvažově má menší průhlednost, ale neohrožuje zdraví lidí. Vyplývá to z výsledků kontrol, které jsou kuvedeny na internetových stránkách krajské hygienické stanice (KHS).

Střížovická studna získá věžičku. Sdružení dostalo dotaci
Studnu na návsi ve Střížovicích bude tvořit obnovená studna, která bude vypadat jako její historická předloha. Zbývá na ní dokončit jen měděnou věžičku se zvoničkou. Tu lidé z místního sdružení Levil postaví za padesátitisícovou dotaci od Ústecké komunitní nadace.