„Zákaz zastavení, cca 16.05. Minimálně 15 aut a žádná možnost parkování. Záměrná zákeřnost v době školní vánoční besídky,“ napsal ve zprávě čtenář, který si nepřeje být jmenován. Jinak řečeno – rodiče dětí 14. prosince před vánoční besídkou na ZŠ Elišky Krásnohorské neměli kde zaparkovat a někteří z nich tak učinili na poslední chvíli v ulici Na Schodech. Tam je ovšem zákaz zastavení. A městská policie nelenila, na místo hned vyrazila rozdávat pokuty.

Procházející muž, který od strážníků postrádal lidský přístup během hodinové školní besídky, strážníkům na místě zároveň sdělil fakt, že jejich auto taktéž stojí na místě zákazu zastavení. „Sami se dopouštějí stejného přestupku. Na moji výzvu, ať si tedy vypíšou papír i pro jejich auto, mi začali vyhrožovat,“ dodal.

Václav Havel na UJEP.
Dvanáct let od úmrtí velikána. Václava Havla v Ústí připomíná dlaždice i lavička

Zde ovšem existuje výjimka, při plnění služebních povinností auto městské policie může stát na místě pro jiné zakázaném. „Při výkonu služby tam stát lze,“ sdělil Deníku zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný.

Na dotaz o údajném vyhrožování Novotný uvedl, že u dotyčné hlídky zjišťoval podrobnosti slovní konfrontace, ke které skutečně došlo. 

„Starší muž hlídku vulgárně osočil a dodal, ať jdou dělat nějakou smysluplnou práci. Hlídka zareagovala odpovědí, ať si muž hledí svého a že mu v opačném případě mohou udělit pokutu za rušení jejich pracovního výkonu,“ přiblížil incident Jan Novotný s tím, že strážníci na místo přijeli na udání, nezákonně zaparkovaná vozidla tak řešit museli.

Hasiči vyjeli v neděli dopoledne k požáru domu ve Vaňově.
Ve Vaňově hořelo. Kouře se nadýchali dva lidé, v domě nalezli mrtvého psa

Takzvané sázení pokut městskou policií za špatná parkování bylo Ústečany kritizované například i na začátku listopadu tohoto roku, kdy strážníci na sídlištích Všebořice, Bukov a Pod Holoměří trestali řidiče při kontrole průjezdnosti pro hasičskou techniku.

„Tentokrát jsme zjistili celkem 297 špatně zaparkovaných aut. Většinou to byly přestupky jako porušení zákazu vjezdu, stání v křižovatce a samozřejmě samotné nedodržování zákonem stanovené průjezdnosti. Tentokrát jsme už za stěrač nedávali leták, upozorňující na přestupek, kterého se řidiči takto zaparkovaných vozidel dopustili, ale rovnou výzvy o spáchaném přestupku,“ řekl tehdy Jan Novotný.

Obyvatelé příslušných sídlišť oponovali tím, že parkovacích míst je málo. Nebylo jim to nic platné.

Mohlo by vás zajímat: Strážníci dostanou pět nových aut. Poprvé po devíti letech

Zdroj: Janni Vorlíček