Řízením Městských služeb Ústí nad Labem byl pověřen Karel Coufal poté, co rada loni v prosinci odvolala ředitele Miroslava Štráchala. Harciník v minulosti zastával funkci generálního ředitele Severočeské vodárenské společnosti, byl také náměstkem ústeckého primátora. Komise ho vybrala z osmi uchazečů, kteří se přihlásili do výběrového řízení.

Do výběrového řízení na ředitele ústecké zoo se přihlásilo sedm zájemců. Zvítězila primatoložka Marina A. Vančatová. Externí spolupracovnice katedry antropologie Fakulty humanitních studií Karlovy univerzity je také předsedkyní sdružení Zelení poutníci, které se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů zvířat a ochranu životního prostředí.

Její předchůdce Václav Poživil na funkci rezignoval vloni v září. Funkci vykonával od 1. srpna 2009, předtím v zahradě působil jako odborný pracovník. Jako důvod svého odchodu v médiích prezentoval to, že nemohl prosazovat koncepci zoo, s níž se přihlásil do výběrového řízení. Město mělo podle něj jiný názor na směřování instituce. Řízením zoo byla poté pověřena Jana Černá, statutární zástupkyně ředitele a vedoucí ekonomického oddělení.