Firma je bez manažerského vedení již od podzimu, kdy v jejím čele skončili lidé z hnutí Ústečané. Hospodařením společnosti se zabývá policie.

Podle předsedy představenstva Radima Bzury to byl jeden z důvodů, proč ředitele dosud nehledali. „Chtěli jsme vše zmapovat a dát do pořádku," vysvětlil Bzura.

Přes agenturu

V současné době podle něho činnost společnosti řídí představenstvo. Mezi dvanácti zaměstnanci totiž chybí vrcholní a střední manažeři, což se má změnit.

Na pomoc s výběrem ředitele si firma najala personální agenturu, což někteří lidé kritizují. „Nemáme žádné personální oddělení. Nechceme oslovovat kamarády, ale nezávislý výběr," uvedl Bzura.

Náměstek primátora Martin Hausenblas tvrdí, že v soukromé společnosti by postupoval stejně. „Použití specializované firmy je pro tuto činnost vždy přínosné. Přeci jenom nevybíráte ředitele podle toho, zda vám je sympatický," komentoval situaci. Ředitele do funkce ale nakonec jmenuje rada města.

Vyšetřování

Představenstvo podalo kvůli minulému hospodaření Metropolnetu trestní oznámení a vyloučené prý není ani soudní vymáhání škody.

„Radim Bzura už podal trestních oznámení několik. Zatím se nic neprokázalo, takže předpokládám, že se ani teď nic neprokáže. Počkáme na výsledky vyšetřování," reagoval v minulosti bývalý šéf firmy Raul Cruz.