Lidé z Krásného Března se pozastavují nad rozsáhlostí aktuálních stavebních prací u MHD Jungmannova, údajně kvůli „prkotině“. „Vedle mého domu se před několika dny porouchal zavírací ventil rozvodu vody, který po výkopu zanechal otvor asi metr čtvereční,“ popsal Jan Šanda z Drážďanské ulice. „Normálně by se výkop zahrabal a vylil betonem. Já i sousedi jsme však byli překvapení, když firma začala bourat celou dojezdovou plochu pro MHD,“ řekl muž Deníku s tím, že plocha se přitom betonovala asi před třemi lety. Navíc podle pana Šandy firma při bourání poškodila vodovod pod betonem, který nyní opravuje. Pozastavil se tak nad přístupem ústeckého dopravního podniku k nakládání s veřejnými prostředky. Podobně hovořil i muž z domu u zastávky, kterého reportér na místě potkal během focení situace.

Z centra Ústí dojedete bez přestupu až do Mojžíře jen do konce července 2023.
Nástup předními dveřmi, policie, povinný přestup. MHD do Mojžíře se zcela změní

Informace od místních obsahovaly několik rozporů. Jak vyplývá z cedule, umístěné na zastávce, dojezdová plocha se opravdu nedávno rekonstruovala. Ale bylo to už v letech 2014-15. Současné stavební práce také oproti domnění lidí z Drážďanské ulice nejsou v režii ústeckého Dopravního podniku. Ale realizují i platí je Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK), a to na zadání Města Ústí nad Labem.

Iveta Kardianová ze SčVK potvrdila, že došlo k havárii vodovodního řadu pod autobusovou zastávkou. „Tedy pro jeho opravu bylo narušení komunikace nutné. Dle požadavku města ovšem musíme opravit celou komunikaci zastávky,“ dodala Kardianová. K žádné další havárii prý nedošlo. „Při odkrytí povrchu jsme z preventivních důvodů vyměnili ještě jednu část potrubí, která již vykazovala známky opotřebení,“ uvedla mluvčí.

Elektroauto u Heliasu.
Kontrola k elektroautům v Heliasu: Nesrovnalosti, rozpory, přepisování dokumentů

Jak redakci vysvětlila mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová, plocha zastávky městské hromadné dopravy je vybudovaná jako jeden funkční celek z betonu, a to včetně výztuží. „Při zásahu do této plochy v rámci havárie Severočeské vodovody a kanalizace je městem požadována zpětná úprava v celé ploše zastávky,“ uvedla Macová s tím, že stavbu platí SčVK. Ty přes žádost Deníku nevyčíslily náklady stavební akce.

Mohlo by vás zajímat: Tyhle nové busy z Turecka nás budou vozit po kraji. Našli jsme jejich vychytávky

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín