Křehcí policisté zatýkali pavoučího muže, odvážný hasič opakovaně kontroloval zeleného vodníka, několik okřídlených andělů poletovalo nad pódiem. Odborná komise se pěkně zapotila, při vyhledávání nejoriginálnějšího divadelního převleku.

Zpěvačka Eva Skalická rozhýbala dlouhatánského hada a několik stovek dětí se snažilo zaujmout porotu výkřiky a tanečním krokem. Mě se nejvíce líbili dva drsní námořníci, kteří nabízeli k prodeji své kníry. " Jmenuji se Jakub a brácha je Jonáš, napovídal mi jeden z nich.

Moc pěkná akce. Na pódiu popletený čert lákal děti na psí večírek, čertice učila odvážlivce modelovat z dlouhých balonků zvířátka, černovlasá zpěvačka vyhlásila boj lenochům. Velkolepá diskotéka roztančila celý sál a najednou tu byl problém. "Vytvořte páry a jedeme dál," prohlásila moderátorka. "Já nechci tancovat s čertem, mě se líbil indián," tiše protestovala Karkulka.

"Proč tamhle tancují dva kluci, když u schodů je zástup krasavic," s úsměvem vznesla dotaz mladá maminka. Ptačí tanec vystřídal stále se zrychlující popěvek RAM-ZAM-ZAM a děti rozpoutaly na pódiu peklo. Rodiče povzbuzovali tanečníky, hudební doprovod přidával a přidával.

Potom přišla na řadu soutěž ve znalostech pohádkových písniček a děti se překonávaly. "To byl Bob a Bobek,  Rákosníček, Pyšná princezna," s přesností vědeckého pracovníka vysvětlovala sedmiletá Daniela.

avili se všichni. Děti v kostýmech navazovaly nová přátelství přímo na parketu, rodiče fotili své hvězdy a hvězdičky. Mikulášský karneval zahájil týden čertovských radovánek, bělovlasý Mikuláš finišuje.