Ačkoli po sociálních sítích již několik dní koluje leták s ceníkem třinácti atrakcí na zdejší pláži, realita je jiná. Kdy tam podobné aktivity budou, zatím není jasné.

Jen dva stánky

V pátek po poledni byla na hlavní pláži u Milady více než stovka koupajících a po cestě k ní neustále přicházeli noví návštěvníci, protože teploty dosahovaly třicítky. Ačkoli plakát slibuje otevřeno od 10:00 hodin, jediné zázemí pro návštěvníky zde tvořily dva stánky s občerstvením.

„Jezdíme sem my dva a ještě jeden stánek. Ten tu zrovna není," prozradila dívka obsluhující v jednom z občerstveních. Atrakce popisované v letáku tu prý viděla jednou před několika týdny. Kontakt uvedený na letáku nikdo nezvedl.

Podle Petra Kubiše, náměstka ředitele Palivového kombinátu, který se o jezero a jeho okolí stále stará, mají v současné době uzavřených šest smluv. „Jedná se o smlouvy na občerstvení, případně půjčovnu sportovního vybavení nebo hlídání jízdních kol," uvedl.

Plná parkoviště

S ceníkem na internetu nemá tato státní firma nic společného. Vodní atrakce tu ale mají v budoucnu být. Palivový kombinát spolu s Dobrovolným svazkem obcí Milada zveřejnil výzvu na návrhy služeb. Přišlo několik desítek nabídek. Z prvního kola vzešly smlouvy občerstvení, další se chystají.

Na pláži lidé dnes koupí pivo, limonádu, ledovou tříšť, langoše či si dají párek.

Služby jsou třeba, v horkých dnech je návštěvnost Milady velmi vysoká. „Nevíme, kolik lidé sem během posledního horkého dne přišlo, ale odhad mluví o tisících. Parkoviště okolo jezera byla zcela plná," uvedla Marta Šašková z dobrovolného svazku obcí.

Lidem se u jezera líbí, oceňují čistou vodu a mělkou část vhodnou pro děti. „Nebylo by od věci tu půjčovat slunečníky. Není se tu kde schovat před sluncem, nejsou tu ani stromy," řekl Matěj Bajer.

Na různé atrakce se návštěvníci Milady mohou těšit v neděli 26. července, kdy na pláži proběhnou letní hrátky. Přichystaná bude i diskotéka a další akce.