Ústečtí běžci dávají palec nahoru hned dvěma borcům. David Cihlář a Marek Vobr překvapují svou výřečností i znalostmi z různých druhů sportu. V sobotu 5. února byli na startu i v hale při předávání cen. Vzájemně se doplňovali, nic jim neuniklo. Dohromady je dal ředitel seriálu Milada Tour Michal Neustupa a udělal dobře. 

"Jestlipak víte, že na Olympijských hrách v Číně jsou dvě mladé hokejistky studující v Ústí na UJEP. Brankářka Kateřina Zechovská hraje v Bílině, Aneta Lédlová dává góly v Kadani," tvrdil David v modrém kulichu. Vystudoval PFUK v Praze, na UJEP se vrátil vyučovat až s doktorským titulem. Vyučuje také tělesnou výchovu na ústecké Základní škole Pod Vodojemem. Dříve dělal triatlon, v Číně předával zkušenosti jako skvělý masér, od roku 2020 láká před mikrofon známé osobnosti a sportovce, kteří studovali na UJEP.  

Winter Milada Run.
Jezero Milada v sobotu navštívilo přes 500 běžců. Najdete se na fotkách?

"Já jsem snad dělal všechny sporty, ale nejvíc mě chytlo kolo a orientační běh. Pár medailí doma mám, ale ještě nekončím. Z loňského roku mám bronzovou medaili z Mistrovství české republiky v orientačním běhu, letos chci jet v červnu na Mistrovství světa do Itálie. Samozřejmě v příslušné věkové kategorii (veteráni). Moc se na to těším," říká Marek v černé kšiltovce. Vždycky prý byl upovídaný, začínal na maturitních plesech, potom přišlo rádio. Následoval sport. Dnes patří mezi špičkové komentátory, adresář má často plný, ale na Miladu vždycky přijede. 

Účastníci se utvrdili v tom, že jde o bezvadnou dvojku, která vtipkuje, provokuje i chválí. Oba dlouho mluvili i o Zátopkovi, znají snad každého reprezentanta, časomíru mají v hlavě. Vyfotí se s náhodným divákem a ještě přidají vtip, poslednímu v pořadí zatleskají. 

Winter Milada Run.
Pořadatel Winter Milada Run: Běhání kolem přípravy závodu je dost