Co tedy máme v sobotu 20. srpna na Miladě očekávat?
Já bych to trochu upřesnil. Miladatlon nabídne celou škálu vytrvalostních závodů, šanci dostanou školáci i ti dříve narození. Celkem bude připraveno devět kategorií závodů, každý si může vybrat trať, na kterou má natrénováno. Poprvé jsem zařadil na seznam terénní triatlon MT HERO, který vymyslel a jako jediný pořádá Jakub Merle. Snad už nebude takové vedro, snad už ve Hřensku nebudou potřebovat vodu z Milady. Podrobnosti jsou na našich stránkách.
 
Sportovci, co vás znají, jednohlasně tvrdí, že jste nesmírný puntičkář. Co všechno obsahuje příprava takové akce? 
(smích) Je toho opravdu dost. Příprava mi zabere deset měsíců, zbláznil jsem do této akce celou rodinu, manželku, obě dcery, švagra i vnoučata. V organizačním štábu je těsně před závodem tak třicet nadšenců. Jen si to představte. Na zelené louce musíte garantovat všem účastníkům nejen zážitek, ale především potřebné zázemí a bezpečný sport. Stručně řečeno, bez ohledu na počasí ústavičně šperkujete prostor pro závody ve vodě i ve vyznačeném terénu. Co to znamená? Depo, stany, WC, ketering, zdravotní péče, stupně vítězů, odborný dohled ve vodě, ozvučení, značení trati, komentátor, časomíra, dokumentace, reklamní bannery, parkoviště, odpočinková zóna, zápůjčka padlleboardů atd. Něčím to všechno musíte navozit, po závodu se všechno musí uklidit. Desítky dopisů, osobní jednání se sponzory, evidence, vyúčtování.   

Ústecký hasič Tomáš Sobecký si splnil sen. Na policejní a hasičské světové hry do Holandska vyrazil i se svou manželkou Jarmilou. Ta se domů vrátila jako mistryně světa v půlmaratonu v kategorii nad 40 let. Ale ani její choť se nevrátil z prázdnou.
Manželé z Ústí sbírali medaile na světových hrách. Muž jel pak hasit do Hřenska

Nezmiňoval jste startovní čísla, medaile a ceny. Můžete něco prozradit před závodem?
Moc toho neřeknu, to by nebylo překvapení. Každý závod má jinou barvu startovního čísla, které je spárováno s časomírou, aby se závodníci nepomíchali. Každý účastník obdrží pamětní medaili, která je originální nejen tvarem, materiálem, ale i popisem. Neuznávám paušální ceny a plastové poháry. Neplánuji doprovodný program, tombolu. Osobně jsem navštívil dílnu specialisty, který na základě mého návrhu připravuje každý rok jiné medaile. Součástí je i barevná stuha, povrchová úprava. Ono se řekne něco na krk, ale v tomto provedení je to malé umělecké dílo, na kterém se podílí několik lidí z Medailérství Jany Vohryzkové (paní Lávičková, pan Heller, pan Pihera). Trofeje jsou z optického skla a myslím, že vypadají fantasticky.

Koho by měl Deník hlavně sledovat?
Nějakou nápovědu bych měl. Do jednoho triatlonu nastoupí dvojice Ondra Zmeškal (nevidomý) a jeho vodič, parťák, Marek Peterka. V loňském roce na dvojkole projeli celou Tour de France. Úžasní borci, o svých společných cestách vydali dokonce knihu. Každý rok na Miladu jezdí Roman Břehovský. Ten zase vůbec neslyší, ale na trati jede na krev. Já fandím všem! Úžasní jsou prckové, v loňském roce si první triatlon vyskoušel i vnuk. Těším se na členy mančaftu, na kamarády z jiných sportů, na Davida Cihláře, jak to opět rozbalí s mikrofonem v ruce. Přijede i můj velký kamarád, zakladatel HERO Šindel cup, Jakub Merle. V sobotu 20. srpna na Miladě bude propocených triček skutečně dost, věřím, že spokojených tváří ještě víc.