Miloši, právě jste se vrátil z velké meditační cesty po Egyptě podělíte se s čtenáři o nějaký zajímavý zážitek?
Tentokrát jsem cestoval se skupinou lidí, kterou jsem vedl nejen jako průvodce, ale i jako duchovní učitel a spisovatel autor knihy Achnaton a Nefertiti, faraoni Slunce. Cestujeme po místech, kam se lidé s cestovkami nedostanou a mohou zažít Egypt z úplně jiného úhlu
Co chystáte nyní?
I když je Egypt mojí láskou a hlavním zorným úhlem, plánuji cesty i po jiných končinách naší nádherné planety. Na září a říjen plánuji velkou poznávací a meditační cestu do Peru a Bolívie.
Proč zrovna Peru a Bolívie?
Ve své knize 2013: Hvězdná brána k Novému věku píši hned v úvodní kapitole o kataklyzmatu před 12 000 lety a starověkých mořských civilizacích o shodných megalitických stavbách, které se nacházejí jak v Egyptě, tak i v Peru a Bolívii. Vždyť sami Inkové se nazývali obdobně jako Egypťané Synové Slunce.
Tyto stavby jsou skutečně architektonicky podobné?
Ano. Jedná se o megalitické kvádry, vážící mnoho tun, které do sebe zapadají jako skládačka. Mnohdy nekončí v rozích staveb, ale jdou přes roh a končí až za ním. Neuvěřitelné! Tyto kvádry vypadají, jako by ani nebyly tesané, ale odlévané.
Jaká místa navštívíte v rámci této cesty?
Navštívíme tyto lokality: Lima, Paracas, Ica, Nazca, Arequipa, Colca, Puno, Uros, Amantani, Taquile, Desaguadero, La Paz, Rurenabaque, NP Madidi v Amazonii, Copacabana, Cuzco a Inca Trail, což je pěší čtyřdenní trek na Machu Picchu.
Miloš MatulaAbsolvoval FAMU, je filmovým a hudebním producentem, spisovatelem, žurnalistou, duchovním učitelem a terapeutem, ale rovněž PR specialistou. Zabývá se alternativní medicínou, spiritualitou a meditací, kterou rovněž učí na svých seminářích. Zajímá se o starověký Egypt a tento koníček popsal v knize Achnaton a Nefertiti, faraoni Slunce. Poté vydal knihy rozhovorů Hvězdy ezoterického nebe I. Kniha plná energie a Hvězdy ezoterického nebe II. Kniha plná zdraví. V roce 2008 poprvé odjel do Střední Ameriky, aby poznal potomky Mayů a následně napsal knihu 2013: Hvězdná brána k Novému věku. V současné době dokončil pohádku ze starověkého Egypta s názvem Zakletý ostrov.
www.milosmatula.cz
Navštívíte převážně samé archeologické lokality, že?
Kdepak. V programu naší cesty jsou jak archeologické lokality incké a předincké, tak i přírodní lokality jako například ostrovy Ballestas, planiny Nazca, kde mohou účastníci vidět ve vyprahlé poušti vyobrazení různých typů postav: kolibříka, opice, pavouka a ještě mnohem více. Budeme se pohybovat i v okolí města Arequipa s nádherným výhledem na tři vulkány Misti, Chachani a Pichu Pichu. Budeme také pozorovat kondory. U jezera Titicaca navštívíme plovoucí ostrovy.
Jaký bude váš čtyřdenní program v Amazonii?
Poplujeme motorovou lodí po řece Beni. Během plavby uvidíme kaňon Bala a různé druhy zvířat. U břehu jezera Chalalán se projdeme v okolí naší lodge, během které se účastníci dozví zajímavosti o místních léčivých rostlinách. Zažijeme noční procházku v pralese, kde budeme moci vidět místní obojživelníky, plazy, hmyz, tarantule, hlodavce, ptactvo a noční opice. Další den uskutečníme pěší safari podél tras Tapacare a Paraba, kde se dostaneme na nádhernou vyhlídku na jezero Chalalán, hory a prales Madidi. Na závěr našeho pobytu v Amazonii půjdeme k řece Tuíchi, odkud poplujeme lodí do Rurenabaque.
Archeologické lokality jistě nevynecháte…
Určitě ne a jsou přirozenou součástí naší cesty. Asi největším magnetem naší cesty bude pobyt v hlavním městě Inků Cuzco a výlety v okolí se závěrečnou cestou, zvanou Inca Trail na Machu Picchu.
Na Machu Picchu jezdí i vláček, takže kdo si netroufne na track, dorazí vláčkem.
A jaké máte další plány?
V listopadu uskutečníme poznávací a meditační cestu do mayské Střední Ameriky v návaznosti na moji knihu 2013: Hvězdná brána k Novému věku, která se zabývá Mayi a jejich kalendářem, časovým zrychlením, starověkými civilizacemi a transformací vědomí v letech 1997-2026. Ale snažím se uspokojit i ty, kteří nemohou cestovat do zahraničí na mých workshopech a seminářích zde v ČR i na Slovensku.