Je dovoleno, aby se soutěžící pár na tanečním festivalu na parketu během soutěže líbal?
Rozhodně ano! I s porotci! Až budu prezident tanečního svazu, uzákoním to ve splendidním soutěžním řádu! Dokonce bych to doporučil i divákům, neboť líbání prodlužuje život, omezuje hlad, zvyšuje imunitu, hubne se při něm a přináší pocit štěstí, čímž by mohl být letošní taneční festival v Ústí nad Labem ještě šťastnější! Takže například vítězové soutěže by prošli celou halu i hledištěm a s každým divákem by se takto rozloučili.

Smí se to tedy i při vášnivém tangu?
Při tangu na sebe tanečníci málokdy dosáhnou, ale latinskoamerické tance jsou k tomu jako stvořené! Při troše snahy by tanečník dosáhl občas i na kolem tančící cizí partnerky.

Setkal jste se s tím někdy? A nemohli by závistiví porotci, žárliví partneři či páry, které se hůře umístí, protestovat?
(smutně) Právě že se to častokráte nekoná. Snad jen při vyhlášení výsledků a rozdávání medailí. Samozřejmě, že vítěz radostněji líbá ty z druhého a třetího místa než naopak. Všimněte si toho při předávání medailí (smích). Ale při tom bohužel neúčinkují ani porotci, ani sčitatelé, ba ani moderátoři nebo televizní kameramani. Takže spoléhám na letošní Ústí, že v tomto Petr Barnat (pořadatel) udělá pořádek. Možná by mohlo být nějaké info už v programu pro diváky a nějaké billboardy před halou.