Co všechno za peníze od města letos v Brné necháte opravit?

Srdcem oprav bude rekonstrukce starého rekreačního bazénu, který je už čtvrtým rokem mimo provoz. Necháme opravit i šatny, které k němu přiléhají, a místnost pro plavčíky.

Rekonstrukce se dočká i dětský bazén včetně přívodů vody. Komplexně pak opravíme sociální zařízení na západní straně areálu.

Už víte, jak bude rekonstrukce vypadat? Do jaké podoby chcete areál dovést?


Koupaliště v Brné je hezké, klidné místo lázeňského typu, podle mě se podobá koupališti z Vančurova Rozmarného léta. Tento charakter bychom rádi zachovali. Proto neplánujeme nic pouťového, žádnou reprodukovanou hudbu a hlučné atrakce ve stylu současných akvaparků. Třeba sociální zařízení chceme pojmout moderně a zároveň „vandalům vzdorně". Můžu slíbit sprchy s teplou vodou, ale i bezbariérová WC.

Už váš předchůdce, pan Coufal, tehdy pověřený vedením Městských služeb, hovořil o nutných úpravách toboganu.

Bude třeba vyměnit tubus. Co se samotné konstrukce týká, odbornou prohlídkou revizních techniků jsme zjistili, že drží a je v pořádku.

Povodeň kromě jiného zdevastovala beachvolejbalové hřiště. Stihnete jej do sezony upravit?

Do oprav hřiště se určitě vrhneme. Z rozpočtu Městských služeb upravíme také minigolf.

Letos je v plánu zahájení velké rekonstrukce plaveckého areálu na Klíši. Přes léto bude zavřený. Stihnete všechny opravy v Brné do začátku sezony?

Venkovní bazén na Klíši bude v provozu od začátku letní sezony do 30. června. Tento termín však můžeme až o dva týdny prodloužit. Brnou chceme otevřít nejpozději na začátku června v režimu částečného provozu, kdy opravy starého bazénu budou pokračovat. Staveniště oddělíme, dělníci na něj budou vstupovat zvláštním vchodem. Opravy technologie, potrubí a tobogany by v té době už měly být dokončené. V červenci bychom chtěli zpřístupnit celý areál.

Plánujete zvyšovat vstupné?

Letos ne. Zpočátku bude provoz v Brné částečný, což pro návštěvníky nebude úplně pohodlné. Z toho důvodu vstupné ponecháme stejné jako loni. Nechystáme se ani zpoplatnit jízdy na toboganu.

V loňském roce Městské služby uspořádaly mezi studenty architektury soutěž o nejlepší návrh rekonstrukce lázní. Plánujete studentské výtvory využít, nebo už je to pasé?


Pro nás jsou návrhy teď nevyužitelné. Bohužel nemáme k dispozici podobný balík peněz jako v případě Brné. V lázních budeme postupně dělat menší opravy. Chystáme se je vymalovat, opravit štuky. Jednu z volných místností, kde bývala masérna a vanové koupele, chceme upravit na posilovnu. Přesuneme do ní některé, ty méně hlučné, stroje z Klíše, kde bude posilovna zavřená.