„Jako malý kluk jsem chtěl být myslivcem, na vojně spisovatelem, potom všestranným sportovcem, nakonec dobrým tátou. Dnes nositelem dobrých zpráv a čekatelem na módní kyčelní kloub," říká Miroslav Vlach.

Vždy obdivoval ty, co dokázali krásnou fotkou potěšit druhé. „Když hlasem Alfréda Strejčka navíc zastavili čas a vysvětlili několika řádky důvod svého počínání, záviděl jsem jim jejich talent. V šedesáti letech jsem dostal šanci nakouknout do novinářské kuchyně a nabídnout čtenářům vlastní projekt. Stal se ze mě dopisovatel," pokračuje Miroslav Vlach.

Plním si svůj sen, tak se jmenuje seriál, který měl původně oslovit stovku Ústečanů, dnes už má v seznamu číslovku 119 a stále pokračuje. „Nevím, kolik příběhů ještě zpracuji, ale moc mě to baví. Oslovil jsem mladé sportovce. Našel jsem i spoustu šikovných lidí, kteří svou houževnatostí mohou být příkladem ostatním. Osobně si nejvíce vážím těch dříve narozených, mezi kterými jednoznačně kralovala Anička Walterová. Je jí neuvěřitelných 103 let, ale přehled má tato bývalá modistka jako profesorka gymnázia," vypráví dopisovatel.

Miroslav Vlach s Annou Walterovou.Poznal i několik lidí, kteří vyčnívají nad ostatní touhou pomáhat. „Zvláštní věc v době nesmyslných politických kampaní. Nemohu zapomenout na mladé hudebníky, kde zvláštní místo zaujímají sourozenci Lüftnerovi. Tihle mladí lidé jsou skutečně výjimeční a přesto skromní. Sečteno a podtrženo! Vinaři z Mikulova by v Předlicích bydlet nechtěli, ale závidí nám okolní přírodu. Stěhovat se nebudu, musím hledat dál. Slušných, pracovitých a zajímavých lidí tu žije stále dost," uzavírá Miroslav Vlach.