„Vážně to nebude bolet?" ptá se Lucie Králová, Miss České republiky z roku 2005 a patronka nové kliniky estetické chirurgie na Stříbrníkách, ošetřujícího doktora. Kření nos a oční víčka drží pevně u sebe. „Nechci vidět nic, ale až budete přibližovat tu injekci, tak mi řekněte," prosí a snaží se o úsměv.

Petr Pachman, specialista na miniinvazivní zákroky, se jen usmívá. Pohyby jeho rukou jsou přesné a neomylné. „Nejčastějšími klienty jsou samozřejmě ženy. Mužů ale výrazně přibývá," prozrazuje. Velký zájem prý projevují o zákrok, který na modelce právě provádí. Pomocí vpichovaného botulotoxinu zabrání přenosu vzruchů mezi nervem a potními žlázami. Výsledkem je, že se člověk zkrátka nepotí.

„Dnešní společnost na člověka vyvíjí tlak, aby vypadal vždy dobře. Zákrok podstupují často manažeři, kteří tráví celý den v obleku a nemohou si dovolit trapné kruhy v podpaží," prozrazuje zástupkyně farmaceutické společnosti Martina Ottová. Účinek zákroku za 9 tisíc korun vydrží půl roku až rok.

„Přes léto jezdím na in-line bruslích. Účinnost tedy rozhodně ozkouším," říká z lehátka Králová. Odpůrkyní plastických operací prý rozhodně není. „Ale všeho s mírou. Sama jsem porodila dvě děti a věk také neošálíte. Už nějakou dobu sama uvažuji například o zmenšení prsů," dodala modelka.

Ústecká Genesis Beauty Clinic se ale specializuje na zákroky malé, neinvazivní, s rychlou rekonvalescencí.

„Mezi Ústečany, ale i obecně, nejvíce letí korekce očních víček. Klient často přijde s tím, že chce odstranit vrásky v obličeji. Ty na čele si ale často vytváří jen tím, že špatně vidí přes povislá víčka a mžourá očima," řekl k zákroku spolumajitel kliniky Štefan Svršek.