Obvod trpí jejich nedostatkem a tak rozhodl, že přestaví nevyužívané hokejbalové hřiště. Dokonce už vyhlásil výběrové řízení na firmu, která se o stavbu postará.

Nervy s parkováním

Parkování u pěší zóny.Podle zdejšího starosty Pavla Dufka by řidiči mohli parkoviště začít užívat nejpozději koncem roku. „Výběrové řízení skončí začátkem července, během prázdnin by mohla začít stavba. Nedostatek stání ale trápí nejvíc Dobětice, jsme domluveni s odborem dopravy, že nechají zpracovat studii zlepšení tohoto stavu," poznamenal starosta Dufek.

Každodenní nervy s parkováním zažívají také třeba obyvatelé ulic Svojsíkova, Werichova a jinde. „Je to tragédie. Auta stojí na trávníku, parkují na chodnících a podobně," poznamenal František Štván z Ladovy ulice, kde panuje stejná situace.

Čekají na městské peníze

Obvod prý hledá způsob, jak parkoviště zefektivnit, nebo najít další plochy, kde by mohla vyrůst nová. „Limitují nás ale finance. Záleží na tom, kolik peněz nám dá magistrát," posteskl si starosta Dufek.

Mluvčí ústeckého magistrátu sdělila, že Severní Terase přispěli na stavbu nového parkoviště.

„Ústečtí radní schválili Severní Terase dotaci ve výši 2,5 milionu korun. Parkoviště na někdejším hokejbalovém hřišti nabídne stání u Centrálního parku a pomůže s parkovací krizí v této lokalitě," dodala Macová.