„Považuji se za začátečnici. Ráda šiju a napadlo mě, že bych mohla své věci nabídnout na trhu, tak jsem se přihlásila," svěřila se Eva Wodniaková. Její zboží se obecně nazývá látkové výrobky, ale jsou to mimo jiné hračky koníci, pejsci, kočičky a jiná zvířata, polštářky, tašky, chňapky a podložky do kuchyně, různé ozdoby a další věci pro radost i užitek.

„Jsem sama svým pánem, tak šiju, co mě napadne nebo o co je zájem. Něco mi poradí kamarádky, případně se na něco zeptají zákazníci. Když to nemám, domluvím se s nimi a přivezu jim to. Teď šiju jedné paní polštářky pro vnuky, mají na nich být stavební stroje. Kluci bydlí u velké stavby a techniku obdivují," popisuje Eva Wodniaková.

Podle jejích zkušeností není rozdíl mezi zákazníky v Ústí nad Labem a jinými městy. Zato podle roční doby se zájem mění. „Před Vánoci je největší zájem o hračky. Jsou měkké a veselé, dětem se líbí. Používám látky české výroby, které mají atest kvality a hygienické nezávadnosti," vysvětluje Eva.

Nerada vzpomíná na účast na vinobraní: „Neprodala jsem vůbec nic. U stánků s vínem a klobásami byly fronty a u mě nikdo. Prostě jsem neměla nic vhodného pro vinaře, ale asi by mi to nepomohlo, víno je víno," dodává Eva Wodniaková.