„Jako holka jsem moc nesportovala, za zmínku stojí snad jen tenis. Bavily mě jazyky, angličtinu jsem dokonce učila. Když se po roce 1989 otevřely hranice a našinec mohl konečně vyjet do světa, začala jsem Evropou. Řecko, Itálie, Francie. V roce 2003 následovalo Thajsko a Malajsie, po několika letech Indonésie a Singapur. Byla jsem víc venku než doma v Ústí," pokračuje Lucie.

Nečekejte vyprávění o přepychu, k přespání jí stačí stan. Přidala španělštinu a v roce 2005 vyrazila do Jižní Ameriky. „Samozřejmě že jsem si na své cesty musela nějak vydělat, prošla jsem hned několik profesí. Žádné práce se nebojím! V roce 2006 jsem zakotvila v Anglii, kde jsem devět let pracovala jako pečovatelka. Tam jsem teprve pochopila, že mám utajené sportovní vlohy. Svou tvrdohlavost jsem vyměnila za titul mistryně české republiky v silovém trojboji," říká Lucie Šuková.

Na činky nevypadá

Pokud byste ji potkali na ulici, určitě vás napadnou jiné sporty než činka.

Výška 153 centimetrů, váha 65 kilogramů. Její dědeček prý je velký sportovní znalec, moc si přál vidět jednou svou vnučku na stupních vítězů s českou hymnou za zády. V Anglii se Lucka seznámila s právníkem z Maďarska a oba propadli posilovnám.

„Bydleli jsme společně v jedné místnosti ve městě Colchester, nájem je v Anglii hrozně drahý. Nejprve to byla snaha nějaké to kilo propotit, potom to už byl životní styl. Tady se vám pod heslem kruhák vybaví především svalnatí kluci, v Anglii je podobných programů tolik, že nevíte, co si vybrat." říká svérázná Lucka.

Za dva roky toho stihla skutečně dost. V roce 2013 běžela v Praze maraton, má certifikát sportovního instruktora a osobního trenéra, v loňském roce byla v Anglii druhá ve své věkové a váhové kategorii v soutěži žen v silovém trojboji, vylezla s instruktorem na Gerlachův štít, vydřela Sparťana.

„Chtěla jsem pozvat dědu na nějakou velkou akci, je mu čtyřiaosmdesát, tak jsem se přihlásila na MČR v silovém trojboji, které se konalo letos v lednu v Praze. Musela jsem závodit za Litvínov, v Ústí žádný oddíl silového trojboje registrovaný pod asociací IPF není. Vytvořila jsem osm národních rekordů a dědovi přivezla zlatou medaili," popisuje svou cestu za slávou mladá žena.

Chile a Ekvádor

Pro představu pouští krátké video s ukázkou.

Dřep 115 kilogramů, benčpres 67,5 kilogramu, mrtvý tah 140 kilogramů. Celkem 322,5 kilogramů. Sen svému dědečkovi splnila, tak rychle do světa. Tentokrát to bude Chile a Ekvádor. S jakým titulem do Ústí přijede příště, nikdo neví!