Příznivci generála Pavla zakrátko zaplnili celé Kostelní náměstí. "Čekal jsem, že přijde pár lidí, s někým se vyfotím, ale tohle jsem opravdu nečekal," komentoval to prezidentský kandidát. 

Nesouhlasné pískání odpůrců se ozývalo jen chvilku, nakonec však utichlo. Příznivci prezidentského kandidáta naopak skandovali „Pavel na Hrad, Pavel na Hrad!“.

Pavel svým příznivcům v Ústí řekl, že cesta k řešení důsledků války na Ukrajině a dopadů krize na občany nevede přes sliby. Je podle něj nutné se zaměřit na lidi, kteří si sami pomoci nemohou.

Prezidentská debata Deníku mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem
Vyvrcholení debat Deníku: Už ve středu budou Babiš a Pavel hosty živého vysílání

Volba prezidenta není podle Pavla až tolik o tom, kdo nahradí Miloše Zemana, ale jestli bude Česká republika zemí slušnou, kde umí jeden naslouchat druhému. "Je to také o tom, jestli budeme féroví a solidární vůči ostatním," řekl Pavel, který získal v Ústeckém kraji v 1. kole 29,28 procenta hlasů. Andrej Babiš první kolo vyhrál v kraji s podílem 47,27 procenta hlasů.

Pro ČTK Pavel řekl, že nemá speciální zprávy pro obyvatele jednotlivých krajů. "Mám jednu jedinou: nenechte se strašit a nenechte se opíjet rohlíkem, protože vám nepomůže ten, co vám něco hezkého slíbí, ale ten, kdo přijde s plánem, který skutečně pomůže," řekl Pavel. 

Po skončení mítinku generál Pavel rozdával podpisy a fotil se se zájemci, dav který ho obklopil jej ani nechtěl nechat odejít. "Takhle ho na Hrad nedostaneme, ale umačkáme," žertovala s nadsázkou jeho manželka. Na Ústí nejspíš nezapomenou, neboť tu kandidát na prezidenta dostal své Jezulátko. "Říkal jsem svému týmu, ze žádné nemám a nemohu vyhrát, když můj protikandidát má dvě, ale už jsem vybaven," smál se Pavel.

Na setkání s ním přišli nejen Ústečané, ale byli tam lidé i z okolních měst, jako jsou Teplice, Chomutov, Litoměřice či Děčín. Stovky lidí mu vyjádřily podporu a naději, že vyhraje i druhé kolo voleb a usedne na Hradě.