„S vyhodnocením a organizací soutěže jsme se zapotili, protože byla kromě kategorií školní mládež a senioři začátečníci rozšířena o kategorii senioři-fotografové," uvedl za fotoklub UFO Jaroslav Puchta.

Letos odborná porota hodnotila společně seniory-začátečníky a mládež. Celkem se sešlo v těchto dvou kategoriích 59 fotografií a seriálů.

A jak se mládež se seniory popasovala? „Mládež své dědečky a babičky pěkně převálcovala, protože v první desítce porotou vyhodnocených fotografií byly pouze dvě fotografie od seniorek," usmál se Jaroslav Puchta.

V nové kategorii „senioři fotografové" se sešlo 21 výstavních fotografií od 5 autorů, členů dnešních a minulých ústeckých fotoklubů, Final, F99 a UFO.

„Pohled diváka nemusí být vždy stejný s názorem odborné poroty, proto jsme opět zorganizovali divácké hodnocení vystavených fotografií při vernisáži výstavy na trmickém zámku, kde se sešel opravdu slušný počet příznivců fotografie. Nakonec jsme vylosovali 3 hodnotící diváky, kteří dostanou vybranou fotografii od příslušných autorů," dodal Puchta, který sám vášnivě fotografuje.

Ceny dostali nejen vítězové, ale i nejmladší a nejstarší účastník fotosoutěže. Rozdíl mezi nimi byl neuvěřitelných 85 roků. Téma fotosoutěže bylo záměrně volné, aby se mohli autoři pochlubit s tím, co nejraději fotografují.