Obchodní centrum Forum je nejoblíbenějším místem ústecké mládeže. Vyplývá to z ankety Život v Ústí nad Labem, kterou mezi svými vrstevníky uspořádali členové Ústeckého parlamentu dětí a mládeže.

„Prvotní nápad vznikl na Dětském slyšení, kde se již pravidelně scházejí žáci ústeckých škol s představiteli města a diskutují o změnách a zlepšeních. Dali jsme dohromady seznam TOP deseti míst v Ústí nad Labem. Pak jsme okruh otázek rozšířili, abychom dali mladým občanům možnost se vyjádřit a sdělit svůj názor," vysvětlila předsedkyně parlamentu Adéla Schreiberová.

Ankety se zúčastnilo 264 respondentů. Jako druhé nejlepší místo vybrali zoologickou zahradu. Na opačném konci mezi místy, která nejsou vnímána jako bezpečná, se umístilo okolí základní školy v Mojžíři a také mimoústecké Václavské náměstí v Trmicích.

„To je potěšující zjištění. Jsme rádi, že mladí lidé teenagerovského věku si naše prostory oblíbili, našli tu nejen příležitost k nakupování, ale i k setkávání s přáteli a k zábavě," řekla marketingová manažerka OC Forum Kateřina Kejřová.

Z dalších výsledků ankety vyšlo najevo, že podle 62 procent dotázaných jsou ústecká sportoviště kvalitní. 37 procentům ale chybí aquapark a mnozí by ve městě rádi měli i Dinopark.

Pozoruhodné jsou představy účastníků ankety o jejich budoucnosti. Více než polovina své perspektivy s Ústím nad Labem nespojuje a chtěli by odtud odejít za prací a studiem jinam.

V anketě se také hodnotila úroveň městské dopravy. Podle třetiny jsou služby dopravního podniku lehce nad průměrem. Od 36 procent dotázaných by dostal dvojku a podle 35 procent je to za tři. Většina je spokojena s jízdními řády a 75 procent hodnotí na výbornou inteligentní zastávky.

Ústecký parlament dětí a mládeže působí při Domu dětí a mládeže.

„Podobných akcí dělají více, anketu a takhle rozsáhlou zorganizovali poprvé. Výsledky jsou pro nás dospělé určitě k zamyšlení," uvedl ředitel DDM Jan Eichler.