Mladý rybář Jiří Junek vylovil v sobotu ráno poblíž břehu Labe ve Svádově obřího sumce. „Měří 203 centimetrů a odhaduji, že váží zhruba 80 kilogramů. Na kila jde o můj největší úlovek," říká na místě třiadvacetiletý rybář z ústecké čtvrti Bukov, který se rybaření věnuje už patnáct let.

Chytit a následně vytáhnout tak kolosální úlovek ovšem není nic snadného ani pro zkušeného rybáře.

„Trvalo mi tři hodiny, než jsem od něj dostal první záběr. Pak už to šlo raz dva. Teď ho musíme pomalu vytáhnout po plachtě, abychom mu neublížili," popisuje pro objektiv fotografa Junek. Jak doplňuje, Svádov je výskytem velkých sumců vyhlášený.

„Jsou tady i větší kousky. Jednou jsem tu zapřáhl sumce, který měl určitě tak dva a půl metru. Vymotal mi celou cívku a nezastavil jsem ho. A to mám šňůru na 80 kilogramů. Vůbec nebyla šance," vysvětluje Junek, podle kterého záleží i na tom, v jakém životním cyklu se ryba nachází. „Třeba teď jsou po tření, takže nejsou tolik bojovné. V létě od nich záběry ovšem teprve přicházejí, největší aktivitu mají září, říjen," říká rybář.

Poslední snímek s obřím úlovkem a po plachtě zpátky z břehu k Labi. Šťastný rybář svůj úlovek pouští do vody. „Jsem sportovní rybář, ryby od vody neodnáším," doplňuje Jiří Junek.