VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mlsání se Žofií, posvícení, šampionát v pojídání chilli. Víkend bude pestrý

Ústecko a okolí - Nejen u volebních uren a zpravodajství, ale také v přírodě a na kulturních a společenských akcích je možné prožít nadcházející víkend. Připravili jsme pro vás nabídku těch nejzajímavějších ve vašem blízkém okolí.

5.10.2018
SDÍLEJ:

Hraběcí mlsání na zámku Velké Březno.Foto: Deník/Janni Vorlíček

Sdružení Veselá Brná chystá akci na sobotu 6. října. Posvícení věnuje 100. výročí vzniku Československa.

„V 15 hodin za zvuku fanfár z Libuše přijede prvně do Brné prezident Masaryk, přivítán bude chlebem a solí. Poté zasadí novou lípu za zvuku hymny Brné, v naší kapličce požehná nové sošce svaté Anny páter Šimáček. U hospody U Kapličky zahraje skupina Hašlerka. Protože chceme vyvolat atmosféru první republiky, zveme místní, aby přišli v dobovém oblečení či s trikolorou. U hospody bude tradiční soutěž o nej posvícenský koláč,“ uvedl Zdeněk Kymlička, šéf Veselé Brné. Večer proběhne Posvícenská zábava s Fonotestem.

Na sobotu 6. října chystá zámek Březno gurmánskou prohlídku, od 10 hodin návštěvníci zkusí, co Žofie Chotková milovala. Zámek nabídne 8 jejích pochoutek. „Ochutnáte její oblíbené raky, zámek je má z Norska, i ořechový koláč, přidá i jídla z její svatební hostiny. A lahůdky Jambon de Lambertye, Oeuf à la Victorie i Selle de chevreuil rôtie à la Macédoine. Chybět nebude speciální čokoláda připravená pro tu příležitost. Naši návštěvníci se mají vážně na co těšit,“ ví kastelán zámku. Od 20 hodin pak proběhne letošní poslední noční prohlídka zámku.

Den přátel zoo a Světový den zvířat proběhne v sobotu v ústecké zoologické zahradě. Pro běžné návštěvníky začíná ve 14.00 hodin u restaurace Koliba poděkováním všem příznivcům zoo včetně předávání certifikátů za dlouhodobou podporu či velkoformátových fotografií za dražší zvířata.

"Jejich autorem je fotograf divočiny Petr Slavík, který má k naší zoo vřelý vztah. Všem adoptivním rodičům předá originální fotografii osobně,“ sdělila mluvčí zoo Věra Vrabcová. Program pak pokračuje představením Orangutálního dividla (začátek cca 14.20-14.30 hodin), na závěr se diváci přesunou k Minivětruši, kde proběhnou v 15.15 hodin letové ukázky dravých ptáků a sov (první představení již ve 13.15 hodin). 

„Během celého víkendu mohou návštěvníci zoo naposledy v letošním roce shlédnout další předváděcí akce a setkání u zvířat, např. medový strom či komentované krmení lvů a surikat. U orangutanů proběhne nabídka potravy formou prvků enrichmentu (10.15 hodin) slavnostněji než jindy, neboť náš orangutan Ferda oslaví své 49. narozeniny, což z něj dělá nejstaršího orangutana v UCSZOO,“ dodala vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

Orangutan Ferda z Ústí vydělává pro Z00. Za každé triko se svou fotkou dostane stovku.

Zahřát Ústečany chtějí v sobotu 6. října od 18 hodin pořadatelé 1. ústeckého šampionátu v pojídání chilli papriček. Pro nesoutěžící diváky připraví speciální jídlo, pití i hudbu. Je to snadné, musíte v pojídání chilli papričky vydržet do konce. Vydržíte-li, budete odměněni. Ale když klání nedokončíte, papričku nedojíte, vyplivnete či se napijete připraveného mléka, soutěž pro vás končí.

Den archeologie opět chystá pro své návštěvníky Muzeum města Ústí. Děti spolu s rodiči se tu mohou těšit na práci s hlínou, ale také na drátování, malování kachlů, komentované prohlídky či přednášku o kamenařině. Odehraje se v sobotu v 10 - 16 hodin.

Naučný botanický park Ústí, katedra biologie Přírodovědecké fakulty UJEP, zve až do neděle 7. října do 17.00 na výstavu dýní. „Objevte rozmanitý svět tykví, zažijte barevný podzim v naší zahradě,“ lákají botanici. V rámci výstavy bude zpřístupněn expoziční skleník. „Těšíme se na vás denně od 9.00 do 17.00. Výstavu hostí Naučný botanický park na adrese Za Válcovnou 1000/8, Ústí nad Labem,“ upřesňují. Zájemce na místo sveze autobus MHD číslo 27, zastávka Za Válcovnou.

Biskupské gymnázium a Základní škola v Bohosudově pořádá v sobotu 6. října 6. ročník Charitativního běhu s názvem Pomáháme teplické nemocnici. Zúčastnit se může každý, začátek je v 9.30 hodin v areálu P. Josefa Cukra (tj. v areálu školy). Připraven bude doprovodný program jako například malování na obličej, soutěže a hry pro děti či ukázka agility. Startovné běhu je 50 korun, výtěžek půjde nemocnici.

„Aru“ Andrea Ruilova-Barzola z Ekvádoru je zpěvačka, skladatelka a pianistka. Se svým bandem (Jiří Šimek, Filip Spálený, Filip Jeníček) zavítá do teplického Jazz clubu. Vystoupí tam tuto sobotu od 19.00. Vstupenka přijde na 180 korun. „Aru“ + Folhinha Band je projekt, který vznikl před deseti lety. Nyní skupina pokračuje s novými svěžími skladbami a v rozšířené sestavě obohacené o saxofon.

V Duchcově se v neděli uskuteční tradiční běh Duchcovským viaduktem. Letos jde již o 64. ročník. Hlavní závod odstartuje ve 11.30. Prezentace bude probíhat v kině Lípa od 8.30 hodin. Závod je dlouhý 9,6 kilometru a povede zámeckou zahradou a po silnici v okolí města Duchcov. Za startovné žactvo zaplatí 10 korun, dorost 20 a dospělí 50 korun. Veteránky nad 55 let a veteráni nad 70 let mají běh zdarma.

Modelářský klub Severka Modelpark Suché pořádá ve spolupráci s obcí Modlany a DDM Teplice drakiádu. Akce proběhne v sobotu od 14 hodin v Modelparku v Suché.

Galakoncert k desátému výročí Big bandu teplické konzervatoře proběhne v sobotu v Domě kultury Teplice od 19.00. „Na koncertě zahraje celá kapela, a to včetně jejích bývalých členů. Hostem galakoncertu bude saxofonista a zpěvák Felix Slováček mladší,“ pronesl Lukáš Čajka.

Rozlučku s létem chystá na sobotu Pivovar Ossegg. V jeho prostorách se můžete těšit na den plný hudby, dobrého jídla a piva. Ve 14.00 zazpívá Iva Boušová z Docela velkého divadla, od 17.00 zahraje skupina Basic. Vstupné je dobrovolné, výtěžek půjde na charitu, kterou vyberou sami návštěvníci akce.

Netradičně v pondělí proběhna na Hvjezdě v Teplicích rocková akce. Vystoupí zde skvělá Švýcarská thrash metalová skupina IRONY OF FATE, která si jako hosta přiveze neméně dobrý MIND PATROL.

Obě kapely objíždějí Evropu, do Teplic přijedou konkrétně s Chorvatska. Začátek je v 19.00 a konec bude nejpozději ve 22.00. "Hvjezda se otřese v základech a vy máte jedinečnou možnost být u toho. Kdo má rád věhlasnější Arch Enemy,tak hlas zpěvačky Cveti z Irony Of Fate vás určitě dostane. A chtěl bych zdůraznit, že vstupné je do klobouku," láká organizátor Martin Uhrík. 

Švýcarská thrash metalová skupina IRONY OF FATE.

Sobota 6. října bude v děčínské zoo patřit oslavám Mezinárodního dne zvířat. Návštěvníky čeká veselé odpoledne plné zajímavých aktivit s názvem Zvířecí party, při kterých si na své přijdou nejen děti, ale i dospělí. Svoji činnost do zoo přijdou představit pracovníci Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a České středohoří a prezentovat se bude i děčínský útulek. Pro nejmenší návštěvníky budou připraveny dvě divadelní pohádky z dílny teplického Divadla Krabice.

Po celé odpoledne bude k dispozici stanovištní soutěž se zvídavými otázkami, soutěž v hledání zvířátek, možnost vyrobit si otisky stop zvířat nebo poznat více ze života vlků. Nebude chybět ani zvířecí koutek, kde si děti budou moci vyzkoušet kartáčovat koně. Akce začne ve 14 hodin. Senioři v rámci Týdne nejen pro seniory zaplatí za vstupenku pouze 10 korun. Děti, dospělí a studenti zaplatí běžné vstupné.

Děčínská kapela Destroyself oslaví výročí čtvrt století. Popřát jim a užít si jejich koncert při té příležitosti mohou fanoušci v sobotu večer v Kulturním domě v Ludvíkovicích. Na koncertě zazní i písničky, které si moc často lidé naživo neposlechnou. Pogratulovat k 25. narozeninám přijedou také kapely New Chapter, Apollo DC a Nerrea. Vstupenky je možné sehnat v předprodeji za 100 korun.

Do Děčína míří zpěvák Petr Kolář. Ten zahájí poslední část série koncertů Rogalo DC na Smetanově nábřeží v neděli od 15 hodin. Špička české rockové i popové scény přijede s kytaristou Ondrou Pátkem se svým komorněji laděným programem a převážně vlastní tvorbou. Dále vystoupí Hot sisters, které návštěvníky potěší swingem a jazzem, a 20 minutes, dvojčata doprovázející se na kytaru.

V neděli končí Týden nejen pro seniory v Děčíně. O víkendu si jej ale lidé mohou ještě dosyta užít. Zoo Děčín nabídne v sobotu od 15 hodin komentovanou prohlídku pro seniory za 10 korun. Týden v neděli zakončí hudební vystoupení Jiřího Štědroně a Pavlíny Filipovské na děčínské Střelnici v 15 hodin.

Divadelní hru uznávané dramatičky Mariny Carr, která se odehrává v současném Irsku, uvidí v sobotu od 17.00 lidé v děčínském divadle. Maja je tragikomický obraz jedné rodiny čtyř generací žen, kde každá má svůj názor na život, a tak přicházející problémy i křivdy z minulosti řeší rozdílně a po svém. Postupně se rozkryjí vztahy mezi sestrami, manželi, matkami a dětmi v konfrontaci s krásnou irskou přírodou.

Výstava Cesta mé kreativní duše začne v sobotu od 9 hodin na Šluknovském zámku. Prodejní výstava Světlany Turkové, která za posledních 15 let svého života vytvořila spousty zajímavých věcí, představí její tvorbu v podobě obrazů, soch, šperků, oděvů a mnoho dalšího. Vstupné na výstavu je dobrovolné. Prodejní výstava bude k vidění až do 21. prosince denně mezi 9. a 17. hodinou.

Šluknovský zámek.

Letošní Mandava Jazz zahájí v sobotu od 20.00 koncert Davida Stypky a Bandjeez v Lidové zahradě ve Varnsdorfu. Fanoušci se mohou těšit na kytarového virtuóze, zpěváka a skladatele, který získal cenu Anděl za rok 2017 v kategorii sólový interpret. S kapelou Bandjeez má na kontě tři alba, nejnovější Neboj z roku 2017.

Na vycházku do přírody v okolí Děčínského Sněžníku s odbornými průvodci se mohou vydat zájemci v sobotu. Vycházka bude zaměřena na geologii. Trasa vede po lesních cestách s občasným odbočením mimo cestu, sraz je v 9.30 hodin u restaurace Hraničář.

Letos se dočkala obnovy kostelní stezka mezi obcemi Lipová na Děčínsku a Wehrsdorf v Sasku. Její obnova byla provedena v rámci připomenutí historicky významných míst v této obci. U těchto míst budou nyní umístěny informační tabule nejen s německým textem, ale i s českým a v obci Lipová se objeví dvě informační tabule u kostela a u domu paní Holičové, kde se návštěvníci dozví základní údaje o kostelní stezce. Dvojjazyčné cedule se představí v neděli 7. října ve 13:30, kdy se koná společná procházka obyvatel z příhraničí od kostela ve Wehrsdorfu po obnovené stezce až do kostela v Lipové.

Se zajímavou nabídkou přichází režisér Petr Jákl, který připravuje výpravný historický film Jan Žižka, který bude nejdražším v dějinách české kinematografie. Jednou z lokací pro natáčení tohoto filmu totiž bude i náš okres. V Domě kultury v České Kamenici proto proběhne v neděli 7. října od 10 do 17 hodin casting mužů, žen i dětí do filmu. Ve filmu hraje oscarový herec Michael Cain či americký herec Ben Foster. Film je inspirovaný skutečným příběhem jednoho z největších vojevůdců své doby a film bude stát půl miliardy korun.

V sobotu 6. října pořádá České vinařství Chrámce u Mostu již tradiční Burčákovou slavnost. Pro návštěvníky bude přichystán nejen prodej, ale i ochutnávka burčáku z bílých i modrých hroznů, všech druhů vína, včetně archivních košer vín. Budou také prohlídky vinařství s průvodcem. Při dobrém počasí dojde i na ukázku zpracování hroznů. Chybět samozřejmě nebude občerstvení, soutěž v hledání pokladu sv. Václava, tematické úkoly pro děti, skákací hrad nebo opékání vuřtů. Začíná se v 8 hodin s koncem v 18 hodin.  Autor: Redakce

5.10.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč Prodavači v prodejnách Prodejce - skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: náměstí Prokopa Velikého 6/12, Předlice, Ústí nad Labem., Výhody:, - Práce v rostoucím a stabilním kolektivu, - Různorodá práce s možností kariérního růstu, - Zázemí silné rodinné firmy s působností na trhu od roku 1991, Náplň práce, - Zodpovědnost za sklad, - Komunikace se zákazníkem a obchodními zástupci, - Prodej skladového materiálu, - Rozvoz materiálu dodávkou do 3,5t, - Obsluha VZV, - Obsluha informačního systému, Požadujeme, - Minimálně výuční list, ideálně středoškolské vzdělání, - ŘP sk. B se zkušenostmi, - Příjemné vystupování a prodejní dovednosti, - Zkušenost s obsluhou VZV vítána, - Zkušenost z obchodu vítána, - Zkušenost se stavebními dřevomateriály vítána, Co nabízíme, - Přátelské prostředí a stabilní tým, - Možnost rozvoje vlastních projektů a nápadů, - Mzda po zapracování až 30 000,- Kč + bonusy, - Nástup možný hned, kontakt: životopis na e-mail:dominika.vlkova@jacer.cz. Pracoviště: Jacer - cz, a.s. - předlice, náměstí Prokopa Velikého, č.p. 16, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Lucie Hortová, . Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 11 500 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11500 kč, mzda max. 12500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce: Lesní cesta č.p. 236/5, Klíše, 400 01 Ústí nad Labem., Práce pro OZP., Požadujeme: vyuční list, spolehlivost, manuální zručnost., Nabízíme: zkrácený pracovník úvazek na 5 hod/denně, platové podmínky 11 500 - 12 500,- Kč., , nástup možný ihned., Kontakt: telefonicky si sjednat osobní jednání.. Pracoviště: Karko, výrobní družstvo nevidomých, Lesní cesta, č.p. 236, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Vilma Baudišová, +420 472 744 459. Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 80 Kč Pomocníci v kuchyni Pomocná síla v kuchyni. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Hotel Ostrov, Ostrov 12, Tisá., Náplň práce: úklid kuchyně, mytí nádobí a pomocné přípravné práce v kuchyni., Požadujeme: vyučení nebo základní vzdělání, samostatnost; pečlivost; důkladnost; smysl pro pořádek, čistotu a detail, bezúhonnost, dobrý zdravotní stav., Nabízíme: pracovní smlouvu na dobu neurčitou nebo dohodu o provedení práce, mzdu 80 - 90 Kč/ hod, podnikové stravování, možnost přespání. Po zapracování zvláštní prémie., Kontakt: prosíme o zaslání životopisu na email: johana.stroblova@hotelostrov.com.. Pracoviště: Insulo s.r.o. - 02: hotel ostrov, Ostrov, č.p. 12, 403 36 Tisá. Informace: Johana Štroblová, +420 475 222 428. Výroba - Výroba Montážní dělník 6 100 Kč Montážní dělníci výrobků z kartonu a papíru Výrobní dělník/dělnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6100 kč, mzda max. 10000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: Lesní cesta 5, Ústí nad Labem., Práce pro OZP., Náplň práce: lehká manuální kompletační práce., Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost., Nabízíme: mzdu 6 100 - 10 000,- Kč, práci na zkrácený uvazek 20h týdně., Kontakt: telefonicky si sjednat osobní jednání.. Pracoviště: Karko, výrobní družstvo nevidomých, Lesní cesta, č.p. 236, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Vilma Baudišová, +420 472 744 459.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejbalisté Elby (v modrých dresech) po nájezdech přetlačili 3:2 Letohrad.
20

FOTO: Elba sahala po třech bodech, má ale jen dva

Ilustrační foto.

Na 300 tisíc korun chce rada města dát do kultury i sportu

Pohřební turistika. Nebožtíky vozí stovky kilometrů daleko

Ústecký kraj - Zákon o pohřebnictví vzdálenosti převozů zesnulých nelimituje. 

Ústí nad Labem bude hostit Den zdraví v Moskevské 15

Ústí nad Labem - Letošní tradiční Den zdraví v Ústí nad Labem se odehraje již v úterý 16. října 2018 opět ve spolupráci se Zdravým městem Ústí nad Labem.

Stromy pro Olgu Havlovou a pomník pro dávno padlého nepřítele: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 14. října 2018.

Další špatná koncovka, Sluneta nestačila na Kolín

Ústí n. L. - Ústečtí basketbalisté zaznamenali v lize druhou porážku, opět padli na domácí palubovce. Po těsné pohárové porážce s Gliwicemi jde navíc o druhou nepovedenou koncovku v řadě.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT