Akci pořádal Ústecký kraj s ohledem na podporu průmyslu a technologií 4.0 (digitalizace, robotizace, internet věcí, umělá inteligence, strojové učení atd.) Soutěž je vyhlašována každý rok, vždy pro jinou podporovanou skupinu oborů vzdělání – letos obor Strojírenství.

Letošního ročníku se zúčastnilo devět škol z našeho kraje. Odborná porota, ve které usedla také radní Ústeckého kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Jindra Zalabáková a předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zdenka Vachková, to neměla vůbec jednoduché, neboť všechny prezentované projekty byly velmi kvalitní a inovativní.

„Letos jste nasadili laťku hodně vysoko. Všechny projekty byly zajímavé. Chtěla bych vyzdvihnout především spolupráci s firmami, se základními školami a v neposlední řadě spolupráci mezi žáky samotnými,“ uvedla radní Jindra Zalabáková.

Hodnotící komise se nakonec rozhodla, že první místo v soutěži poputuje do Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy, Chomutov za projekt „Vytvoření fyzického funkčního celku (drtičky) za použití obrábění, svařování, moderních technologií a 3D tisku“. Vítězná škola navíc získala šek v hodnotě 500 tisíc korun. Na druhém místě skončila Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední odborná škola služeb a cestovního ruchu, Varnsdorf. A pomyslný bronz si odvezla ústecká Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická.

Další zajímavosti z Ústeckého kraje najdete na stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz a na jeho facebookovém profilu.